Україна вперше прийняла чемпіонат Європи із ракетомоделювання

14:42, 25 серпня 2015

На змагання до Львова приїхали дванадцять країн Старого Світу.

Учасники зосереджено клеять, шліфують, складають деталі ракетних копій. Свою роботу називають мистецтвом. Моделі виготовляють зі склотканини, просоченої смолою. Аби виготовити зразок, потрібні кілька днів копіткої, подекуди ювелірної роботи.

«Дана модель-це модель з парашутом, система порятунку у нас- парашут.Тобто модель взлітає, є у нас двигуни ось такого зразка, двигуни твердого палива. Після того, як двигун спрацьовує, відкривається парашут», — розповідає учасник змагань з України Сергій Шуляк.

Одні із лідерів міжнародного форуму — команда Словаччини. Чоловіки кажуть: володіють особливою технологією.

«Ось один із конструкторів, колишній юніор. Цієї технології на змаганнях у всьому світі ще не було. Це вперше. По-словацьки вона називається «мазяр»», — каже учасник змагань із Словаччини Василь Павлюк.

Аби успішно виступити, моделювальникам слід упіймати сприятливі потоки повітря. Аби ракета підіймалась швидко, високо та не втрапила «у яму» над землею. Глядачам приготували чимало атракцій.

«Буде клас ракет на висоту польотів. Це клас ракет з альметром в головній частині. Вона стартує і оцінюється з трьох попиток, хто набере в тоталі більшу висоту», — пояснює директор чемпіонату Європи Михайло Рябоконь.

До речі, місце для проведення континентальної першості обирали аж півроку. Адже воно має бути віддаленим щонайменше на півкілометра від населених пунктів, дерев та електромереж.

Змагання триватимуть до середи. А наступного року Україна прийме світову першість із ракетомоделювання.