Україна втратить на торгівлі з Росією $12 млрд, – глава АП РФ

11:17, 1 жовтня 2013

Україна в разі укладення угоди про асоціацію з Євросоюзом втратить на торгівлі з Росією щонайменше 12 мільярдів доларів на рік. Такі дані неназваних експертів оприлюднив в інтерв’ю чотирьом російським ЗМІ голова адміністрації президента Росії Сергій Іванов.

За його словами, вибір України, який Росія поважає, «означатиме кінець решткам української космічної і авіапромисловості, суднобудуванню».

Україна, на думку Іванова, стане потужним експортером сільгосппродукції, «хоча я в цьому не впевнений», додав російський чиновник. «А от експортером робочої сили Україна стане точно, причому і до Євросоюзу, і до Росії», – наполягає голова адміністрації президента Росії Сергій Іванов.

Іванов є не першим російським чиновником, який в схожому стилі оцінює євроінтеграційні прагнення України. Раніше катастрофічні наслідки зближення з ЄС передрікав радник російського президента з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв.

Додамо, що Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що в разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито. Згодом у Міністерстві закордонних справ Росії назвали «утриманством» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які вигідні для неї.