За час незалежності України на її території організовано перепоховання 130 тис. німецьких солдатів, які загинули у Другій світовій війні. Про це 23 лютого під час круглого столу «Перша світова війна і Україна: підсумки із перспективи століття» повідомив депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета.
Він наголосив: «Ще два роки тому, коли я працював відповідальним секретарем Державної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій при Кабміні, довкола теми відзначення 100-річчя з початку Першої світової війни не було ще багато активності. Зараз починається певна активність з російського боку. Важливо, почались активні рухи й на терені Львівщини. Зрештою, наша територія 100 років тому місцем битви. На превеликий жаль, наші діди-прадіди воювали у різних арміях».
Святослав Шеремета зауважив, що, не залежно, в яких арміях воювали вояки, основним завданням є пошук їхніх останків і їх поховання за християнським звичаєм або звичаєм їх рідної країни.
«Під час Першої світової війни на так званому Галицькому фронті воювали і турецькі вояки, зокрема є історичні свідчення, що на теренах Тернопільської та Івано-Франківської областей поруч тримали оборону курінь Січових Стрільців та турецькі вояки. В них були дуже дружні стосунки, мабуть чи не вперше в столітній історії України. До того ж, відповідні міжнародні договори передбачать, що кожен солдат має право бути достойно похований відповідно до своїх релігійних традицій, традицій своєї держави», – сказав Шеремета.
Він розповів, що на сьогодні Україна є суб’єктом чотирьох міжнародних договорів, які регулюють взаємовідносини у сфері увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій – з Німеччиною, Польщею, Італією та Угорщиною. Також Україна приєдналася до договору СРСР та Японії щодо цього питання.
«Закономірно, найактивнішою співпрацею в напрямку увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій є співпраця України з Польщею та Німеччиною. Адже під час Першої та Другої світових воєн точилися бої на території України надзвичайно великі, є багато похованих німців. Під час Другої світової війни – сотні тисяч. Аналогічно, багато українців поховано на терені Німеччини», – сказав депутат.
Він розповів, що за час незалежності України організовано перепоховання 130 тис. німецьких солдат на території країни. Йдеться про загиблих в Другій світовій війні.
«Німці пішли такою практикою, що вони проводять ексгумаційні роботи і хоронять останки на так званих збірних кладовищах. Це доволі поширена практика в світі, адже навіть такі багаті країни, як Німеччина, не здатні утримувати всі кладовища. На території України є близько 20 таких кладовищ, зокрема на Львівщині. Крім того, на території Львівської області є кілька цвинтарів для військовополонених… Важливою є організація цієї роботи з Австрією, але представники влади цієї країни кажуть, що Австрія не практикує підписання таких угод», – сказав Святослав Шеремета.
Крім того, він поінформував, що найближчим часом має бути затверджено новий склад обласної комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій на Львівщині. Відповідне звернення про делегування до неї депутатів Львівської обласної ради надіслала Львівська ОДА.
Як інформував ZAXID.NET , у 2011 році громадська організація «Товариство пошуку жертв війни « Пам’ять » планує розпочати в селі Головецькому Старосамбірського району Львівщини будівництво меморіалу на військовому кладовищі часів Першої світової війни.