Україна веде перемовини щодо закупівлі комплектів для виявлення смертельного коронавірусу. Отримати їх планують орієнтовно через тиждень. Про це повідомляє Hromadske з посиланням на брифінг в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігоря Кузіна.
«Наразі ведуться перемовини щодо постачання в Україну певних наборів для виявлення та кількісного визначення РНК нового коронавірусу. І ми маємо надію, що наступного тижня, або через тиждень, ми вже зможемо отримати такі набори і проводити діагностику на національному рівні», — сказав Кузін.
За його словами, всього планують закупити 4 комплекти тестів. Кожен з них розрахований на 100 досліджень. На одну пробу використовуватимуть три дослідження, відтак комплектів вистачить на 120 осіб.
Все, що потрібно знати про китайський коронавірус
У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
За останніми даними, від нового коронавірусу в Китаї померли вже понад 100 людей, інфіковані 4,5 тисячі. За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі та Німеччині.
Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі, хоча визначила загрозу розповсюдження вірусу як «високу».
На початковій стадії захворювання може проходити без таких характерних симптомів, як кашель і гарячка: деякі інфіковані скаржилися на діарею, нудоту, головний біль, відчуття стиснення в грудях і загальну слабкість, а також страждали кон'юнктивітом. Далі сиптоми хвороби починають нагадувати застуду: підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.