Україна залучила $3 млрд від розміщення єврооблігацій

21:48, 18 вересня 2017

Україна розмістила єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних. Про це повідомив представник одного з іноземних банків, пишуть «Українські новини».

Як зазначається, з вищевказаної суми близько $1,6 млрд передбачено на оплату викуплених бондів з погашенням в 2019 і 2020 роках. У результаті чистий приріст держборгу від цієї операції становитиме близько $1,4 млрд. Ці кошти надійдуть на рахунок Міністерства фінансів 25 вересня поточного року.

Нові папери матимуть строк обігу 15 років і будуть розміщені на ринку до 25 вересня 2032 року. Також повідомляється, що організаторами угоди виступають BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan.

Цю новину потім підтвердив сам Петро Порошенко під час зустрічі з українською діаспорою в Нью-Йорку. «Щойно мені повідомили: розміщення українських суверенних бондів завершено», - зазначив президент і уточнив, що загальна сума становить $3 млрд.

«Я дякую кожному інвестору, що вирішив інвестувати в Україну. Я думаю, це чудова ідея, що Україна повернулася на ринок вперше за останні три роки. Ми маємо вже зараз результат у $3 млрд, це найвищий результат який був останні 15 років. Я вважаю, що це величезний успіх», – також зазначив глава держави на зустрічі з інвесторами.

Порошенко подякував партнерам України: Міжнародному валютному фонду, Світовому банку, Міжнародній фінансовій корпорації, Європейському банку реконструкції та розвитку, які спільно з Україною «проводили реформи і на сьогоднішній день світ визнає їх ефективність».

«Це реформи і в енергетичному секторі, це і реформи з дерегуляції, і реформи зі створення абсолютно нових кроків з бізнес-клімату, це і підготовка до процесу приватизації і що найголовніше - це робить дешевше будь-які запозичення, і українські суб'єкти господарювання виходять на зовнішні ринки», - зазначив він.

Як зазначається, нова угода стала першим ринковим розміщенням для країни з 2013 року, тоді Україна продала 10-річні єврооблігації на $1,25 млрд із прибутковістю 7,5% річних. У 2014-2016 роках Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом $1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що дозволяло країні позичати за рекордно низькими ставками - наприклад, в минулому році прибутковість євробондів України становила всього 1,471%.

У 2015 році була проведена реструктуризація 13 випусків євробондів країни на загальну суму $14,36 млрд і 0,6 млрд євро, інвестори погодилися на списання близько 20% основного боргу і перенесення виплат на решту 4 роки. Ставку купона всіх реструктурованих випусків було встановлено на рівні 7,75% річних.