МЗС України ініціює взаємодію з міжнародними партнерами для подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду. Про це повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба.
За його словами, відповідне доручення дав президент Володимир Зеленський.
«На доручення президента України МЗС ініціює взаємодію з міжнародними партнерами задля подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду та відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні», – повідомив Кулеба у своєму Twitter.
За словами голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, рішення про оновлення КС вже підтримав Європарламент.
А на зустрічі з послами G7 було узгоджено, що новий склад буде формуватися максимально прозоро, а також за участі громадськості та міжнародних партнерів.
Як повідомляв ZAXID.NET, Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Таке рішення підтримали 11 суддів КСУ. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до електронних декларацій чиновників.
Кабінет міністрів 29 жовтня зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру декларацій чиновників. Вночі 30 жовтня реєстр відновив роботу.
Також уряд зобов’язав органи влади не виконувати скандального рішення КСУ попри те, що рішення КСУ є обов’язковими до виконання.
Президент Володимир Зеленський вніс у парламент проект закону «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким пропонує припинити повноваження складу КСУ, який визнав неконституційними низку положень антикорупційного законодавства і скасував електронне декларування.