Україна вимагає змінити схему доставки «гуманітарних конвоїв» з Росії. Відповідний документ був скерований зовнішньополітичним відомством України в МЗС РФ, повідомило російське видання «Комерсант».
Повна назва документа — «Спільний алгоритм доставки українських і російських гуманітарних вантажів в деякі райони Луганської та Донецької областей». За інформацією джерел видання в українському МЗС, цей документ був переданий представникам МЗС РФ під час одного з останніх засідань контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України.
Україна пропонує змінити схему доставки російських вантажів таким чином: Київ наполягає на тому, щоб вантажі з Росії доставлялися на Донбас залізницею. Поїзд повинен перетинати український кордон в районі населеного пункту Тополі (Харківська область), перевірка вантажу повинна проводитися трохи далі, в місті Куп’янську. У Куп’янську до поїзда з вантажем з Росії повинні приєднуватися вагони з українською гуманітарною допомогою.
У бік Донецька залізничний склад повинен йти через Червоний Лиман, Кривий Торець і Ясинувату. А в сторону Луганська — через Сватове і Светланове. Щоб російський вантаж був визнаний дійсно гуманітарним, Росія повинна за тиждень до його відправлення направити в Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), управління верховного комісара ООН у справах біженців чи іншу узгоджену з Україною міжнародну організацію детальну інформацію про його склад.
Така ж інформація повинна бути спрямована Росією і відповідною міжнародною організацією в Мінсоцполітики України, яке протягом одного робочого дня має прийняти рішення про можливість визнання вантажу гуманітарним і при позитивному рішенні проінформувати про це виконавчу владу, Національний банк та представників місцевого самоврядування.
Перевірка російського вантажу в Куп’янську повинна здійснюватися в денний час доби. Інспекцію повинні проводити українські співробітники митниці і прикордонної служби разом із МКЧХ (або іншою міжнародною організацією). Під час перевірки повинна вестися фото- і відеозйомка. Після перевірки вантаж з Росії об'єднується з українським, і всі вагони маркуються емблемою МКЧХ (або іншої організації).
На ділянці від Куп’янська до лінії зіткнення з територіями, які контролюються бойовиками, вантаж повинні супроводжувати співробітники міжнародної організації, а також представники СБУ та МВС. Після перетину лінії зіткнення за забезпечення безпеки відповідає російська сторона.
Вона ж спільно з МКЧХ (або іншою організацією) несе відповідальність за розподіл вантажу. При цьому за процесом роздачі допомоги повинні стежити представники СММ ОБСЄ.
Зазначимо, що РФ доставляє «гумконвої» на Донбас із порушенням міжнародних норм. Українська сторона і світове співтовариство вважає, що таким чином Кремль постачає зброю та іншу допомогу бойовикам.