Україна запровадила нові антидемпінгові мита щодо РФ

11:43, 17 квітня 2017

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) на черговому засіданні у четвер, 13 квітня, вирішила ввести антидемпінгові заходи щодо російського імпорту, а також запланувала розслідування щодо імпорту з РФ деякої карбамідо-формальдегідної продукції. Про це йдеться у повідомленні прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України у суботу, 15 квітня.

«До російських експортерів застосовується антидемпінгове мито строком на 5 років у розмірі: для експортера-виробника відкритого акціонерного товариства «Волзький абразивний завод» (ВАТ «ВАЗ»), що розташований у місті Волзький Волгоградської області – 6,54 %; для інших експортерів та загалом для Російської Федерації – 33,83%», – йдеться в повідомленні.

На думку комісії, застосування зазначених антидемпінгових заходів позитивно вплине на фінансово-господарське становище національного товаровиробника, зокрема, сприятиме відновленню обсягів виробництва та продажів, збереженню та поновленню робочих місць, відновленню прибутків.

Крім того, МКМТ прийняла рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деякої карбамідо-формальдегідної продукції походженням з РФ. Згідно з рішенням МКМТ антидемпінгове розслідування порушується щодо імпорту в Україну карбамідо-формальдегідної смоли та карбамідо-формальдегідного концентрату походженням з РФ.

«У ході розслідування будуть вивчатися інформація та докази наявності демпінгу, шкоди та причинно-наслідкового зв'язку між ними. За результатами проведених досліджень буде прийнято рішення щодо доцільності застосування антидемпінгових заходів», – йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що чинні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну нітрату амонію походженням з Російської Федерації були застосовані ще у травні 2008 року.

У липні 2014 року за результатами перегляду, заходи були продовжені на 5 років (до липня 2019 року).

Наприкінці грудня 2016 року Україна вирішила ввести антидемпінгове мито на імпорт російських добрив.