Україна зазнала розгромної поразки від Литви на Євробаскеті-2017

18:29, 5 вересня 2017

У четвертому турі Євробаскет-2017 збірній України випав нелегкий суперник – один із фаворитів змагань Збірна Литви.

Для збереження шансів виходу у плей-оф змагань українцям требу було перемагати. Як і литовцям, які дещо неочікувано поступилися у першому матчі грузинам. Два інші матчі – проти Ізраїлю та Італії литовці виграли. Українці ж навпаки – єдиний матч проти грузинів виграли, і двічі поступилися італійцям та німцям.

Першими на очки «розжилися» саме українці – Володимир Конєв заробив 2 очки. Це був єдиний епізод у матчі, коли збірна України була попереду у рахунку. Після цього литовці швидко організували «ривок» 0:9.

І якщо у всіх попередніх матчах саме українці вигравали стартову чверть, то цього разу литовці до першої перерви організували собі 17-очкову перевагу – 10:27. Натомість українці виграли другу чверть, хоча і пішли на перерву, поступаючись у рахунку в двозначне число 30:44.

За першу половину гри литовці повністю переважали збірну України: 43%-63% за реалізацією двохочкових, 14% проти 42% – трьохочкових, і навіть 33% проти 71% – за штрафними. Єдине, в чому переважали українці – 22%-17% за підборами.

У третій та четвертій чверті перевага литовців лише зростала. Тож в кінці гри вона досягла 32 очок – 62:94 (10:27, 20:17, 17:28, 15:22).

Єдине, чим за гру все таки українці переважили литовців, те, що Артем Пустовий набрав 29 очок та 8 підбирань. Хоча Йонас Валанчюнас та Мантас Калнієтіс оформили по дабл-дабл – 22 очки та 14 підбирань в першого та 10 очок і 11 передач в другого. Серед українців понад 10 очок більше ніхто не набрав.

Та негативний результат – не єдина проблема України. Матч достроково закінчив Олександр Мішула, який покинув майданчик накульгуючи. Хоча на цю гру відновився В’ячеслав Кравцов, який пропускав матч проти грузинів через травму.

Тепер же вихід збірної України у наступний раунд буде вирішуватися у середу, 6 вересня, коли наші баскетболісти гратимуть проти збірної Ізраїлю. Однак негативна різниця в 49 очок залишає примарні шанси для «синьо-жовтих».