Україна збільшила частку атомної енергетики у загальному енергобалансі до 60%

16:06, 16 лютого 2017

Україна збільшила долю атомної енергетики в загальному енергетичному балансі. Про це у четвер, 16 лютого повідомив президент України Петро Порошенко під час засідання Ради Національної безпеки і оборони, передає прес-служба глави держави.

«Мені приємно повідомити, що ми різко збільшили долю атомної енергетики в загальному енергетичному балансі. Було 47%, зараз стрімко наближається до 60%. А це мільйони тон вугілля, якого більше не потребує Україна», - зазначив він.

Петро Порошенко висловив впевненість, що ці кроки дозволяють вийти на бажаний результат і також привітав той факт, що вже розробляються проекти модернізації генеруючих потужностей, які використовують антрацитове вугілля, та переведення їх на використання вугілля газової групи. «Мова йде про суттєве збільшення коефіцієнту корисної дії і забезпечення, щоб вони працювали на будь-яких видах пального. Незважаючи на те, що на це потрібно 2-3 роки, ця робота має розпочатися негайно і вже», - сказав Порошенко.

За словами президента, сьогоднішнє засідання також присвятили аналізові та контролю виконання цілої низки заходів, які пов’язані з рішеннями РНБО, що приймалися в 2014 - 2016 роках.

Нагадаємо, раніше Президент Петро Порошенко повідомив, що на засіданні РНБО буде розглядатися питання енергетичної блокади на Донбасі.

Як повідомлялося, 15 лютого уряд ухвалив рішення про надзвичайні заходи в енергетиці. Рішення було прийнято на тлі блокади активістами на залізниці поставок вугілля з Донбасу. В ООН заявивли, що блокада залізниці на Донбасі призведе до фінансових збитків та зростання безробіття. У ЄС вказали на занепокоєння через блокаду на Донбасі, а прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав блокаду постачання вугілля взимку злочином.

Нагадаємо, з 25 січня бійці добровольчих батальйонів блокують три залізничні гілки, якими антрацитне вугілля з окупованих районів Донбасу поставляється до України. У зв’язку з цим уряд запровадив надзвичайні заходи на ринку електроенергії, які почали діяти з 16 лютого.

Раніше парламентська фракція «Самопомочі» поширила заяву, у якій звинуватила діючий уряд у безвідповідальності і саботажі процесу диверсифікації поставок вугілля. «Українці платять за електроенергію, у вартість якої закладена ринкова ціна вугілля в Європі! А тому уряд мав всі можливості забезпечити енергетичну незалежність від територій, окупованих Росією», - сказано, зокрема, у заяві «Самопомочі».