Україна за перший тиждень квітня збільшила середньодобові поставки газу через територію Польщі в 4,4 рази порівняно з березнем, що дозволило імпортувати за перші сім днів місяця більше газу, ніж за весь березень. Про це свідчать оперативні дані польської компанії - оператора газотранспортної системи Gaz System S.A.
Водночас, дані польської компанії свідчать про те, що Україна не використовує на 100% максимальні технічні можливості, які до квітня дозволяли прокачувати до 4 млн кубометрів газу, а з початку цього місяця - 5 млн кубометрів на добу (за українськими даними), пише УНІАН.
Із квітня середньодобові поставки становили від 2,9 до 4,6 млн кубометрів, у той час, як у березні - від близько 0,3 до 1,7 млн кубометрів.
У лютому до січня середньодобові поставки збільшилися до 1,6 із 1,3 млн кубометрів на добу.
За остаточними даними Gaz System, за перші два місяці цього року Україна через Польщу імпортувала за контрактом із німецькою компанією RWE Supply & Trading близько 85 млн кубометрів газу.
У березні, за оперативними даними, через Польщу в Україну поставлено 24,4 млн кубометрів газу.
Gaz System повідомила, що фактично максимально можливий обсяг, який можна прокачати в Україну через пункт "Хермановіце", становить 4,8 млн кубометрів на добу, пояснивши різницю в даних із українським "Укртрансгазом" різною методикою оцінки.
У компанії також зазначили, що газ фізично поставляється з території Польщі в Україну, а не з використанням схем "віртуального реверсу".
Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявляв, що з початку квітня Україна не закачує російський газ у газосховища.
Як відомо, у лютому 2013 року Україна суттєво скоротила закупівлю газу в Російській Федерації, внаслідок чого розмір оплати за газ суттєво скоротився - до $162 млн, тоді як у лютому 2012 року НАК «Нафтогаз України» заплатив Газпрому $1,3 млрд.
У лютому 2013 року, за даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, середня митна ціна на імпортний газ для України знизилася порівняно з січнем на 1,5% - до $419,7 із $426,16 за 1 тис. м³.