Україна здобула 117 медалей і посіла третє місце на Паралімпійських іграх-2016

У скарбничці нашої команди 41 золота, 37 срібних та 39 бронзових медалей

10:33, 18 вересня 2016

У суботу, 17 вересня, на Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро пройшов останній день змагань. Збірна України завершила свій виступ зі 117 медалями. Президент України Петро Порошенко вже привітав українських призерів та чемпіонів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Браво, наші паралімпійці! 117 медалей: 41 золота, 37 срібних та 39 бронзових - такий підсумок фантастичних виступів українських спортсменів в Ріо», - зазначив президент.

Крім того Порошенко висловив подяку українським спортсменам. «Дякуємо за блискучі результати, щирі емоції та натхнення, яке ви дарували нам щодня», - додав він.

Підсумкові золоті нагороди нашій команді принесли чоловіча і жіноча команди збірної з плавання. Золоті медалі в останній день вибороли Єлизавета Мережко, Максим Веракса і Анна Стеценко.

У жіночому запливі на дистанції 100 метрів вільним стилем (категорія S6) найкращий результат показала Єлизавета Мережко, яка випередила свою співвітчизницю Вікторію Савцову і Еллі Робінсон з Великобританії. У чоловічому запливі на 50 метрів вільним стилем (категорія S12) перемогу здобув Максим Веракса. На фініші він обігнав Дмитра Салея (Азербайджан) і свого співвітчизника Іллю Яременка. А в жіночому запливі на 100 метрів на спині (категорія S13) перемогла Ганна Стеценко. Друге місце на рахунку Еббі Кейн з Великобританії, третє - Катя Дедекінда з Австралії.

Отже у підсумку українці посіли третє місце за загальної кількістю завойованих медалей - 117 медалей: 41 золота, 37 срібних та 39 бронзових.

Сьогодні, 18 вересня, відбудеться офіційне закриття Паралімпійських ігор.