Україна здобула свої перші медалі на Паралімпійських іграх

Українські паралімпійці вибороли золото, а також бронзові та срібні медалі

13:27, 25 серпня 2021

Українська збірна здобула свої перші медалі на Паралімпійських іграх в Токіо. Єлизавета Мерешко виборола золото, Євгенія Бреус і Анна Гонтар бронзу, а Антон Коль та Артем Манько – срібло. Про це повідомляє «Суспільне» в середу, 25 серпня.

Першу медаль для України принесла Євгенія Бреус, яка змагалась у фехтуванні на візках. У 1/8 фіналу вона впевнено перемогла представницю ПКР, а після того вибила фехтувальницю з Китаю. Українка поступилася у півфіналі для Ніно Тібілашвілі з Грузії, проте в матчі за бронзу перемогла суперницю із Угорщини Єву Андреа Гаймасі.

Антон Коль здобув для України другу медаль на Паралімпійських іграх, виборовши срібло в плаванні. Він змагався із вродженою вадою опорно-рухового апарату. У фіналі розпочав заплив третім, однак потім наростив швидкість. Він майже фінішував першим, однак програв ізраїльтянину Шалабі та менше 0.3 секунди та посів друге місце.

Фехтувальник Артем Манько виграв срібло у фехтуванні на візках. У фіналі він змагався із Лі Хао з Китаю. Рахунок перед заключними двобоями був рівним, однак Манько не зміг вирвати перемогу і також посів друге місце.

Золотою призеркою стала плавчиня Єлизавета Мерешко – у фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем вона виступила разом із українками Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Мерешко випередила американку Елізабет Маркс та фінішувала першою. Водночас Анна Гонтар у запливі посіла друге місце, виборовши бронзу, а Вікторія Савіцова – п'яте.

Також 26-річний Максим Крипак став срібним призером Паралімпіади у запливі 50 метрів вільним стилем у класі S10. А ще одну медаль для України здобув плавець Олексій Вірченко. Спортсмен змагався за медалі 100-метрівки батерфляєм та посів друге місце.

XVI літні Паралімпійські ігри-2020 в Токіо стартували 24 серпня. Україну представляють 143 спортсменів, які виступають у 15 видах спорту. Загалом цьогоріч у Паралімпіаді позмагаються понад 4000 атлетів світу.

Зазначимо, що паралімпійська збірна України є однією з найсильніших у світі. За час незалежності українські паралімпійці здобули 374 медалі на літніх Іграх та 112 – на зимових. Зокрема, з Ріо-де-Жанейро в 2016 році наші спортсмени привезли 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових медалей. На останніх трьох літніх Іграх та чотирьох зимових українська збірна входила до першої п’ятірки медального заліку.