У Міністерстві охорони здоров’я завершили роботу над новим проектом календаря щеплень. «Акцент будемо робити на щеплення проти вірусу поліомієліту. Проблема така є у світі, в країнах, які мають тісні стосунки з Україною і з ким у нас є безвізовий режим», – сказала 30 серпня у Львові міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.
«Щеплення і вакцинація виходять за межі лиш медичної проблеми. Якщо ми досягаємо відповідного рівня колективного імунітету, то ми – нація, яка епідемічно захищена. Вибір за батьками. Ми пропонуємо, оглядаємо дітей. Батьки остаточно роблять вибір, роблять щеплення чи ні», – прокоментувала вона ситуацію із щепленнями для дітей перед вступом у навчальні заклади.
Міністр розповіла: «Ми запланували днями провести додаткову нараду з вченими, щоб ми не зробили найгірше: дозволити ходити дітям в колективи, які мають великий імунний захист. Але з іншого боку – маємо дати батькам зрозуміти, що вони відповідають, якщо дитина захворіла і захворіє весь клас… Тому перекладати відповідальність: мені не сказали, не переконали, не знайшов часу, не помітив, що дитина з температурою ходить… Батьки, пускаючи на світ дитину, відповідають за неї!».
Як інформував ZAXID.NET, у МОЗ повідомляють, що згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дитині без щеплень, чиї батьки свідомо їх не роблять, можуть відмовити у прийнятті до загальноосвітнього навчального закладу або дошкільного навчального закладу і запропонували індивідуальний графік щеплення або індивідуальну програму навчання.
Додамо, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує Україні збільшити кількість обов'язкових щеплень, яких нині в Україні десять.