Українсько-китайська двостороння співпраця має плануватися на стратегічному рівні, Києву і Пекіну пора починати діалог про створення зони вільної торгівлі між країнами, заявив посол КНР в Україні Чжан Сіюнь, передає Інтерфакс.
«Необхідно планувати на стратегічному рівні двосторонню співпрацю. У цьому я бачу роботу двосторонньої міжурядової комісії», – сказав китайський дипломат під час участі в дискусії щодо перспектив участі України в новій стратегії уряду КНР «Економічний пояс «Шовковий шлях» у рамках II Національного форуму з підтримки експорту, що відбувся в Києві 28 квітня.
Говорячи про наповнення перспективного двостороннього партнерства, посол заявив: «Необхідно починати діалог про створення зони вільної торгівлі(між країнами)».
За його словами, на сьогодні в України і Китаю «різні економіки», і урядам країн «необхідно створювати і міняти умови для реальної роботи бізнесу на конкретний кінцевий результат».
«Я б хотів виховувати хороші (двосторонні, – ред) економічні проекти, які створені не урядовими директивами, а бізнесменами», – сказав китайський дипломат, зазначивши, що спрощення податкових і митних процедур – це робота уряду.
Сіюнь висловив впевненість у наявності великого потенціалу українсько-китайського економічного співробітництва. Він уточнив, що за даними китайської митниці, об'єм товарообігу між країнами в 2015 році становив $7,07 млрд, що на 17,6% менше порівняно з 2014 роком. Тоді як частка КНР в зовнішній торгівлі України становить сьогодні 8,2%, частка України в зовнішній торгівлі Китаю – загалом 0,18%.
Глава китайської дипмісії також акцентував, що сьогодні КНР є другим за величиною торговим партнером України, а китайський інвестиційний портфель в Україні на кінець 2015 року становив $7 млрд. За його словами, обсяг зовнішніх інвестицій КНР останніми роками сягнув $1 трлн. «У 2015 році $100 млрд вкладено у (світову економіку, – ред.) у вигляді кредитів», – сказав він.
«Китайський інвестор зберіг впевненість в українському ринку. Жоден з інвесторів за останні 2-3 роки нікуди не пішов (з України, – ред.). Жоден з договірних проектів не помер. Вони (проекти) живі, але я хочу, щоб вони активно працювали», – зазначив китайський дипломат.
«Україна розташована географічно дуже вдало: в самому центрі Європи. Особлива цінність – інтелектуальний ресурс. Треба думати, що буде через 10-20-30 років», – наголосив він.