За лаштунками переговорів з євроінтеграції обговорюється можливість фінансової підтримки України європейськими фінансовими інститутами відразу ж після підписання договору про асоціацію. Про це розповів експерт «Укрсоцбанку» Тантелі Ратувухері.
«Крім цього, США також може надати певну підтримку. Посол США в Україні вже висловлювався про подібну можливість», – додає глава аналітичного департаменту Eavex Capital Дмитро Чурін.
Водночас керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій схиляється до того, що без відновлення співпраці з МФВ навряд чи західні кредитори підтримуватимуть Україну. «І підписання договору з ЄС проблему не вирішить. Адже МВФ – найбільший зовнішній кредитор, і якщо уряд не може задовольнити його вимоги і піти йому назустріч, то усі розуміють, що з інтересами менших кредиторів Україна тим більше рахуватися не буде», – вважає експерт.
Начальник же управління міжнародного фінансування та структурування транзакцій ПУМБ Сергій Зубро також відзначає, що відновлення співпраці з Фондом – важливий психологічний драйвер для вкладання коштів в українську економіку для багатьох інвесторів. «Багато "заморожених" наразі рішень гравців на фінансових ринках є прямо залежними від "якірної" угоди з МВФ», – констатує фінансист.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС. 5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.