Україні не варто чекати прямої користі від Давосу, - Пинзеник

18:20, 29 січня 2011

Україні не варто чекати прямої користі від Всесвітнього економічного форуму в Давосі, адже це – не те місце, де приймаються рішення, а місце, в якому можна відчути температуру сучасної світової економіки, - вважає екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

"В буквально сенсі я не чекаю нічого, бо це – не місце, де приймаються рішення. Але це – місце, де можна відчути "температуру" економіки країн всього світу", - зазначив Віктор Пинзеник під час бізнес-дискусії "Давос 2011: погляд з України", що відбулася 29 січня у Києві, Львові та Дніпропетровську.

Також колишній урядовець додав, що на давоському форумі можна дізнатися, до яких економічних терапій вдаються у світі.

З тезою про те, що Україні не варто багато очікувати від Давосу, погодився і директор докторської школи НаУКМА Михайло Винницький. "Давос – це місце, де люди збираються займатися тим, що називається "нетворкінг", тобто встановленням зв’язків. На сьогодні в нас є питання – навіщо ці зв’язки, чим вони є важливі, який їх ціннісний зміст. На ці питання сьогодні відповіді немає. Можливо, ці роль України – в тому, щоб знаходити відповіді на ці запитання", - зазначив він водночас.

Інший учасник дискусії, генеральний директор Microsoft Україна Дмитро Шимків, наголосив на тому, що Всесвітній економічний форум у Давосі насамперед дає українському бізнесу можливість зрозуміти процеси, які сьогодні відбуваються у світі. "Ми можемо зрозуміти, куди рухається світ, який вплив глобальні зміни будуть мати на Україну і яким чином український бізнес може брати участь в цих змінах", - наголосив він.

Організаторами бізнес-дискусії стали Edinburg Business School та експертна компанія pro.mova.