Україні потрібно ще $15 млрд, бо інакше – дефолт, – Яценюк

12:22, 11 грудня 2014

Україні для уникнення дефолту в 2015 році необхідно залучити додаткову міжнародну фінансову допомогу до нинішньої, передбаченої програмою Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Ми загалом отримали $9 млрд міжнародної фінансової допомоги від МВФ, Світового банку, інших міжнародних фінансових інституцій. $14 млрд віддали боргів і кредитів. На наступний рік додатково до цієї програми, яка передбачена МВФ (це не ми сказали, газета Financial Times написала), необхідно $15 млрд», - сказав він під час представлення програми діяльності уряду у Верховній Раді в четвер, інформує «Інтерфакс-Україна».

Прем'єр наголосив, що без допомоги міжнародних партнерів України буде практично неможливо вийти з нинішньої важкої ситуації і відновити економічне зростання у 2016 році.

«Щоб не допустити дефолту, нам потрібна міжнародна донорська конференція», – заявив прем'єр.

Рада директорів МВФ 30 квітня схвалила кредитну програму stand-by для України в обсязі $16 млрд 670 млн, розраховану на два роки, і на початку травня фонд перерахував перший транш – близько $3,2 млрд.

Спочатку другий-четвертий транші були заплановані відповідно на 25 Липня, 25 вересня та 15 грудня 2014 року в обсязі близько $1,4 млрд.

Заключний дев'ятий транш програми, у випадку дотримання закладених в неї термінів та умов, повинен бути виділений в середині березня 2016 року.

Місія МВФ працювала в Україні з метою першого перегляду програми з 24 червня по 18 липня 2014 року. Тоді обговорювалися питання коригування макропрогнозу і державного бюджету на 2014 рік, у тому числі у зв'язку з нестабільною ситуацією в Донецькій і Луганській областях. Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми і схвалила виділення другого траншу 29 серпня. Крім того у Фонді також погодилися з проханням Києва та об'єднав третій і четвертий транші з метою отримання їх у поточному році без зміни загального обсягу програми. При цьому другий і третій перегляди кредитної програми було вирішено також об'єднати в один.

Однак другий перегляд, що є умовою продовження фінансування, затримався через тривале формування уряду України у зв'язку з достроковими парламентськими виборами.

У Фонді зазначали, що економічна політика України загалом здійснюється в рамках програми, проте конфлікт в східній частині країни негативно позначається на економіці і загалом на ситуацію в країні, і компенсаційні заходи будуть мати вирішальне значення для досягнення ключових програмних цілей.

Крім того, було поставлено питання про можливість збільшення програми фінансової підтримки Києва.