Україні радять скоротити кількість дозволів для бізнесу

15:39, 27 березня 2014

Україні потрібно скоротити кількість дозвільних документів для бізнесу та спростити їх отримання. Адже зараз отримати ту чи іншу ліцензію охочим працювати в Україні бізнесменам доволі складно, вважає директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані.

«Ми працюємо з українською стороною над спрощенням регуляторних процесів в сільському господарстві. Адже відкрити новий склад чи отримати дозвіл на якісь роботи в Україні не так вже й легко. Час – це гроші, тому отримання дозвільної процедури повинно бути скорочене в часі. У разі бажання українського уряду ми готові поширити цю співпрацю на інші сфери», - сказав він на прес-конференції у Львові.

Перший радник Посольства Франції в Україні Фредерік Де Туше вважає, що дерегуляція економіки і зменшення дозвільних процедур допоможе Україні розвивати більш конкурентоздатний інвестиційний клімат і залучати, як результат, більше інвестицій з-за кордону.

Водночас керівник відділу міжнародного співробітництва посольства Канади в Україні Стівен Поттер наголосив, що Україна потребує також  децентралізації влади і надання більшої кількості повноважень органам місцевого самоврядування.

«В останні роки в Україні спостерігається посилення влади в центрі і зменшення фінансових ресурсів, які залишають на місцях... Люди (українські чиновники, – ред.), які пройшли навчання на наших програмах, відтак не мають змоги ефективно використовувати свої вміння і знання в діяльності», - сказав Стівен Поттер.

Консул Генерального консульства Польщі у Львові Марцін Зінєвіч заявив, що у минулі роки український уряд заявляв про готовність до збільшення повноважень на місцях, натомість чиновники заявляти тільки про зворотній процес.

«Зараз перед Україною новий шанс провести реформу місцевого самоврядування», - додав Марцін Зінєвіч.

Додамо, у Львові в межах Форуму місцевого самоврядування напрацьовують резолюцію для уряду, в якій викладуть вимоги щодо того, які зміни потрібно провести у роботі місцевого самоврядування, організації роботи казначейства, бюджетного процесу та децентралізації влади.