Україні слід серйозно підійти до проблеми ВІЛ/СНІДу, - посол

21:31, 17 квітня 2013

Україна має серйозно зайнятися вирішенням проблеми ВІЛ/СНІДу, і Франція готова надавати їй в цьому допомогу. Про це заявив посол Франції в Україні Ален Ремі.

"Двостороннє співробітництво Франція - Україна, коли Франція допомагає Україні, а також допомога міжнародних організацій та установ. Тому на сьогоднішній день Україна, маючи всі ці можливості, має дуже серйозно взятися за вирішення цієї проблеми", - сказав посол на прес-конференції.

Також посол зазначив, що в Україні на сьогоднішній день ситуація з ВІЛ/СНІДом нагадує те, що було у Франції 10 років тому. Водночас він вважає, що Україна для вирішення цієї проблеми має більше можливостей, ніж раніше.

"Через програми співпраці, через Міністерство охорони здоров'я, через Червоний хрест, через МЗС ми хотіли б допомогти Україні наздогнати ці 10 років відставання, які спостерігаємо", - сказав А.Ремі.

Він також наголосив, що Франція є одним з основних донорів Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

У свою чергу представник Міністерства охорони здоров'я Франції Стефан Мансьон заявив: "Глобальний фонд продовжуватиме свою підтримку. Ми як Червоний хрест на цьому етапі наші ресурси практично вичерпали. Але якщо Глобальний фонд надаватиме фінансування в 2014, 2015, 2016 роках, ми через Червоний хрест продовжуватимемо ці програми підтримки".

За його словами, є необхідні інструменти для боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу, їх застосування у Франції надало позитивний результат. Зараз, як зазначив С.Мансьон, завдання полягає в тому, щоб поширити їх на якомога більшу територію.

Він також наголосив, що на сьогоднішній день у Франції СНІД сприймається як хронічне захворювання, аналогічне цукровому діабету.

"Важливо, щоб місцеві органи влади і Міністерство охорони здоров'я поступово перейняли на себе цю роль органу, який підтримує боротьбу з ВІЛ/СНІДом так, як сьогодні це роблять багато африканських країн. Згодом міжнародні програми допомоги вичерпають себе, і це потрібно вирішувати на національному рівні так, як це відбувається, наприклад, із захворюванням на діабет", - пояснив С.Мансьон.

Нагадаємо, за 2012 рік року вперше в житті діагноз ВІЛ-інфекція на Львівщині був встановлений 393 особам, в тому числі в стадії СНІДу – 165 особам. Захворюваність на ВІЛ-інфекцію знизилася на 20,3%, на СНІД - на 15 %.

Найбільш поширеною СНІД-індикаторною інфекцією у хворих на ВІЛ-інфекцію та СНІД залишається СНІД-асоційований туберкульоз (як легеневий, так і позалегеневий).

Додамо, що наприкінці минулого року, за даними Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, в Україні з ВІЛ проживало 350 тис. осіб.