Треба, нарешті, забути про ядерну зброю та зосередитися на створенні серйозних неядерних сил стримування для української армії. Про це 16 вересня заявив голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, відвідуючи Павлоградський хімічний завод - одне з найпотужніших підприємств України, яке, зокрема, виробляє та утилізує ракетне паливо. Про це повідомляє офіційний сайт народного депутата.
"Ми вже не повернемо ядерну зброю, всі ці розмови треба забути. Натомість сьогодні треба зосередитися на створенні сучасного багатофункціонального ракетного комплексу на заміну тому, що залишилося від радянських часів у ракетних, сухопутних військах та морських силах", - сказав екс-міністр оборони.
На його переконання, впровадження проекту "Сапсан" дозволить задіяти понад 10 підприємств українських ВПК та "відродити те, що залишилося від військово-промислового комплексу, який на сьогодні, на жаль, розвалений".
"Це одна із стратегічних задач", - вважає Гриценко.
Обговорюючи проблеми галузі у Павлограді, голова комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони також відзначив важливість державного фінансування запланованих програм, точніше - здатність Уряду тримати слово.
Гриценко пояснив, що, оскільки відвідує Павлоградський хімзавод напередодні затвердження бюджету, йому як голові Комітету було вкрай важливо дізнатися, як виконують попередні рішення, прийняті Урядом за участі комітету з питань нацбезпеки і оборони та парламенту.
"Висновок невтішний. Для фінансування державних програм у бюджеті були зазначені одні цифри, уряд виділив коштів у два рази менше, а для підприємств реально було перераховано ще менше грошей. Більше того - з підприємствами ВПК не розрахувалися за роботу, виконану ще у минулому році", - розповів голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.