Марина Литовченко стала чемпіонкою Паралімпіади-2020 з настільного тенісу

Українка розгромила росіянку з рахунком 3:0

09:16, 30 серпня 2021

Українка Марина Литовченко стала паралімпійською чемпіонкою з настільного тенісу. У фіналі цієї ж дисципліни, але серед чоловіків, львів'янин Віктор Дідух здобув срібло.

У фіналі Литовченко переграла Маляк Алієву з Паралімпійського комітету Росії. Українка перемогла росіянку у трьох раундах і здобула золоту нагороду. Гра тривала лише 15 хвилин. Вже у першому матчі Марина переграла Алієву з рахунком 11:6. У наступних двох поєдинках українській тенісистці не було рівних – 11:4 та 11:3.

Це друга особиста паралімпійська нагорода Марини Литовченко та перша золота у кар'єрі. У 2016 році на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро Литовченко стала бронзовою призеркою з настільного тенісу. Зазначимо, що для збірної це вже 11 золота медаль на цьогорічних змаганнях.

Натомість Віктор Дідух зустрівся з китайським спортсменом Чжао Шуаєм, якому поступився з рахунком 1:3 та здобув срібну медаль. На Паралімпіаді у Ріо у спортсмена було «золото» у командних змаганнях.

Львів’янин Віктор Дідух став срібним призером Паралімпійських Ігор у Токіо. Фото: LMR

Окрім того, 31 серпня Віктор Дідух у парі з Максимом Ніколенком також візьме участь у командних змаганнях.

Наразі в активі паралімпійської збірної України вже 45 нагород – 11 золотих, 23 срібних та 11 бронзових.