Українки звернуться до Президента та прем’єр-міністра щодо відновлення механізму гендерної рівності в Україні. Це було вирішено на форумі жіночих громадських організацій у Києві минулого тижня. Про це на засіданні прес-центру повідомила голова Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.
За її словами, Україна підписала низку міжнародних документів і взяла на себе зобов’язання щодо подолання гендерної дискримінації. Варто згадати про потребу досягнення Україною до 2015 р. цілей розвитку тисячоліття, проголошених Декларацією тисячоліття ООН (2000 р.), які, серед іншого, передбачають забезпечення гендерного співвідношення обох статей на рівні не менше 30% до 70% у представницьких органах влади й на вищих щаблях виконавчої влади. Та у зв’язку з тим, що ліквідовано Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, порушено національний механізм гендерної рівності в Україні, і питання гендерних радників знову стало відкритим. Свого часу було призначено гендерних радників більше ніж у 15 областях України, хоча у Львівській області ми так і не мали такого радника.
«Буквально тиждень тому відбувся форум жіночих громадських організацій у Києві, де було прийнято рішення про направлення листа до Президента, до прем’єр-міністра, до влади з тим, щоб відновити гендерний механізм гендерної рівності в Україні, і, зокрема, створити структуру, яка би відповідала за гендерні питання. Міркую, що на це буде позитивна реакція, адже участь у форумі брали депутати Верховної Ради. Справа в тому, що Рада Європи серйозно зацікавилася станом жінок в Україні. І на сьогодні запланований моніторинг та дослідження щодо стану і захисту прав жінок в Україні. Це досить серйозний сигнал для України», - зазначила Любов Максимович.
Нагадаємо, на Львівщині щокаденції зменшується кількість жінок-депутатів. Сьогодні у Львівській міській раді є 6 жінок із 90 депутатів, у Львівській обласній раді із 116 депутатів – 7 жінок, раніше їх було більше.