На сьогодні Українська академія друкарства у м. Львові є єдиним в Україні автономним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації, який готує фахівців для видавничо-поліграфічної галузі України та інших країн світу, - повідомив 22 листопада на прес-конференції, присвяченій 80-річчю УАД, ректор ВНЗ Богдан Дурняк.
За його словами, нині Українська академія друкарства готує фахівців за 6 галузями знань і за 24 спеціальностями освітньо-кваліфікаційних рівнів – від "молодшого спеціаліста" до "магістра". Водночас в УАД навчаються студенти із 10 країн світу, зокрема – із Туркменістану та Польщі. Так, нещодавно УАД підготувала для Польщі першого доктора технічних наук по поліграфії, а через-місяць два підготує уже другого, - повідомив Богдна Дурняк.
За його словами, загалом Українська академія друкарства є активним учасником Болонського процесу і її міжнародні зв’язки з кожним роком розширюються. Студенти УАД мають можливість проходити практику на великих видавничо-поліграфічних підприємствах – зокрема, на польському підприємстві "Донеллі"; викладачі "вишу" їздять читати лекції та стажуватися в європейські університети.
Також Богдан Дурняк повідомив, що за останні 5 років УАД отримала 84 патенти на винаходи, авторські свідоцтва та охоронні документи. Лише минулого року 10 ліцензій було продано німецьким, польським і швейцарським фірмам.
Водночас присутні на прес-конференції представники УАД запевнили, що Академія не перестає розвиватися. Так, за словами декана факультету видавничо-поліграфічної і інформаційної технології УАД Ігоря Миклушки, навчальний процес враховує розвиток новітніх технологій у видавництві та у мас-медіа, і вже з наступного навчального року для деяких спеціальностей буде впроваджено навчальний курс "Інтернет-журналістика". З електронним видавництвом, за його словами, студенти УАД активно працюють уже зараз.
Ректор Українського академії друкарства Богдан Дурняк також анонсував, що уже з наступного року УАД почне видавати дипломи європейського зразка, які дозволять випускникам працювати в усій Західній Європі. Серед більш далекосяжних планів Богдан Дурняк виокремив намір створити на базі УАД та Українського науково-дослідного інституту поліграфічної промисловості ім. Т. Шевченка великий навчально-науково-виробничий комплекс, що дозволив би, з одного боку, суттєво підвищити науковий рівень, а з іншого – ще тісніше пов’язати навчання з виробництвом.