Українська армія замість «Градів» буде використовувати «Буревії»

Для створення «Буревія» об’єднають РСЗВ «Берест» і «Верба»

21:13, 7 лютого 2021

Міністерство оборони активізувало створення нової реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), яка має замінити «Гради». Для цього об’єднають вже існуючі розробки – «Берест» і «Верба», кожна з яких має свої переваги, пише галузевий ресурс Defense Express.

«У ЗСУ зараз є потреба в оновленні 122-мм реактивних систем залпового вогню радянського виробництва “Град”. Водночас в Україні є дві, фактично, конкуруючи розробки: “Верба” від ХКБМ та “Берест” від Шепетівського ремонтного заводу. Кожна з них має свої ефективні рішення, тому найкращим буде об’єднати їх. Зокрема, ми візьмемо напрацювання з автоматизації з “Верби” та інтегруємо їх з бойовою частиною “Береста”, яка має більшу вогневу потужність», – розповів заступник міністра оборони України Олександр Миронюк.

БМ-21У «Верба» є модернізацією «Града» шляхом встановлення вже існуючої бойової частини на шасі КрАЗ-6322 та додаванням низки навігаційних та автоматизованих систем. Тобто «Верба» використовує стару радянську бойову частину.

«Верба» була прийнята на озброєння у 2019 році, а також анонсований початок її серійного виробництва на «Шепетівському ремонтному заводі».

У свою чергу на «Бересті» використано абсолютно нову сучасну бойову частину, яка виготовляється на вітчизняних потужностях. Ця РСЗВ має більшу кількість направляючих – 50, замість 40. «Берест» використав для шасі КрАЗ-5401НЕ.

«В обох випадках серійне виготовлення “КрАЗівського” шасі зараз залишається під величезним питанням через процедуру банкрутства автомобільного заводу. Тому для нової РСЗВ буде обрано інше шасі, яке буде уніфіковано у рамках запланованого переходу на єдину мультиплатформу (із різною колісною формулою) для всіх комплексів та систем Ракетних військ та артилерії ЗСУ», – зазначає Defense Express.

Випробування нової РСЗВ провели на одному з полігонів. Нова реактивна система обладнана цифровою системою управління вогню, також в РСЗВ вбудовано систему обміну інформацією на полі бою. Це дозволяє включити «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли отримана розвідкою з безпілотників інформація в режимі реального часу може передаватися на вогневі позиції, після чого по ворогу наносять прицільний удар. Ціль може бути знищена всього через кілька хвилин після того, як військові уточнили координати.