Українська аудиторія «Вконтакте» та «Однокласників» різко впала

20:15, 19 травня 2017

Інтернет-провайдери виконали указ президента України щодо блокування російських сайтів, серед них і найпопулярніших в Україні інтернет-ресурсів ― «Вконтакте» та «Однокласники». Закривати доступ до російських сайтів, що потрапили під санкції, почали вже 17 травня ― в день, коли вступив в дію указ президента. Першими це зробили найбільші оператори мобільного зв’язку.

«У нас фактично було менше одного дня для проведення всіх робіт. Тому ми попередньо нікого не могли інформувати, але ми інформували вже під час блокування, коли люди стикалися з тим, що заблокований якийсь ресурс, вони отримували повідомлення, чому це зроблено і чому вони не мають доступу до цього ресурсу», ― зазначила PR-директор Vodafone Україна Вікторія Рубан.

Заборона російських соцмереж вплинула і на прибутки українських адміністраторів пабліків у «Вконтакте»: за останні два дні вони впали наполовину.

«Мінус пішов, але досі рекламу замовляють, бо багато хто має бізнес в Інтернеті, він так і залишився в Інтернеті. Як писали мені деякі рекламодавці, що вони надіються, що все зміниться. Вони досі купують, закуповують наперед рекламу. Ну, в принципі, я думаю, що це тимчасове явище, але час покаже», ― розповів адміністратор спільноти «Українські анекдоти» Богдан, на яку підписані більше 200 тисяч користувачів.

Серед простих користувачів Інтернету це викликало досить неоднозначні емоції: хтось обурюється, інші говорять, що це було необхідно.

«Це спочатку було шоком для мене, оскільки перший і найбільший мінус блокування мережі ― це те, що я не зможу слухати самостійно свій сформований плейлист», ― каже львів’янка Юля.

«Те, що «Вконтакте» заборонили ― дуже круто. Може створимо щось своє», ― говорить львів’янин Марко.

Тим часом, після блокування «ВКонтакте» українська аудиторія Facebook зросла на 35%.