Українська делегація знову поїде на переговори з МВФ

09:25, 10 жовтня 2013

10 жовтня делегація з України має відбути до Вашингтону на щорічні збори Міжнародного валютного фонду. Про це розповів директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубохвіст.

За його словами, НБУ перебуває з МВФ у постійному діалозі і 10 жовтня він буде продовжений, пише УНН.

Директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук сказала,що Україну в цьому контексті очікує постпрограмний моніторинг місії МВФ і звіт.

Україна може укласти угоду з МВФ вже до кінця поточного року

Водночас видання "Комерсант-Україна" повідомило, що Україна підпише угоду з Міжнародним валютним фондом (МВФ) до кінця 2013 року.

Нагадаємо, у липні цього року заступник керівника департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Вільям Мюррей заявив, що Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про відновлення програми співробітництва з Україною в листопаді, після того, як країну відвідає місія Фонду.

Нагадаємо, що під час візиту місії МВФ до Києва з 27 березня по 10 квітня була обговорена «економічна політика, яка могла б бути підтримана новою програмою stand-by». Однією з основних умов продовження результативної співпраці України з Міжнароднім валютним фондом є підвищення тарифів на газ для населення, скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного секторів. Однак Янукович згодом сказав, що вимоги МВФ підвищити населенню ціну на газ – неприйнятні.

У листопаді 2008 року МВФ ухвалив рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на близько 16,4 млрд доларів.

У 2008-2009 роках Україна одержала три транші кредиту на суму 12 млрд доларів. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд доларів. Україна розраховувала одержати в листопаді 2009 року, проте через проведення президентських виборів кошти виділені не були.

Після схвалення влітку 2010 року нової дворічної програми stand-by майже на 16 млрд доларів. Україна одержала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд доларів. У грудні 2010 року було виділено другий транш у розмірі близько 1,5 млрд доларів. Після цього виділення коштів за програмою було заморожене через невиконання Україною ряду взятих на себе зобов'язань, зокрема, щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.