Українська класика вперше з'явилася у формі графічного роману

19:10, 17 листопада 2014

У форматі комікса світ побачила повість Івана Франка «Герой поневолі». Дія розгортається на фоні історичних місць старого Львова. Атрактивно подати Івана Франка – таке бажання стало початком ідеї, яка з’явилася у колишніх діаспорян, нині львів’ян Кирила Горішного та Міхая Тимошенка.

«Оскільки я сам з Франції, виріс з коміксами і графічними романами, то виникла ідея адаптувати твір Франка на графічний роман. Тоді починав читати Франка від А до Я, я вже став франкознавцем, можна сказати. І коли я натрапив на такий твір «Герой поневолі»,  мені дуже сподобалась сама тема про революцію «Весна народів», — каже співавтор Кирило Горішний.

Франко оповідає про 1848 рік, коли почалася «Весна народів». Львівський канцелярист Степан Калинович опиняється у вирі революції.

«Австріяки починають бомбардувати місто проти поляків і наш герой сам шукає себе, бо в той час національна свідомість тільки розвивалася, і наш герой не знає, чи він австріяк чи поляк чи русин, але під час роману його погляд буде змінюватися», – ділиться Горішний.

Текст Івана Франка адаптував під комікси відомий фотограф Кирило Горішний. А от графіку малював художник Міхай Тимошенко. Цього митця львів’яни знають ще й як режисера та виконавця театру мім. Його театральний досвід допоміг у творенні образів коміксів. Над «Героєм поневолі» працювали три роки, бо ж треба було намалювати більше 300 малюнків. Їх зараз демонструють у галереї «Дзига». Цей графічний роман не лише цікаво подає українську літературу, а й може стати  історичною мандрівкою Львовом 19 століття.

Творці «Героя поневолі» хочуть створити і продовження, другий том цього графічного роману.