Українська команда перемогла на чемпіонаті світу з карпфішингу – ловлі коропа, який відбувся з 22 по 24 вересня на озері Деседа в Угорщині. Про це йдеться у повідомленні Міжнародної федерації спортивної риболовлі у прісній воді.
Загалом українці зловили 286 кг риби. Зокрема, за інформацією сайту CarpExpert, двоє львів’ян Ігор Івасишин та Маркіян Синиця зловили другого за величиною коропа на чемпіонаті – вагою 14,6 кг.
Львівські рибалки Ігор Івасишин та Маркіян Синиця зловили коропа вагою 14,6 кг
Інша пара львів'ян (Роман Івасишин та Василь Безносько) посіли друге місце в індивідуальному заліку за загальною масою виловленої риби.
«В українській команді було четверо львів’ян – це я, Василь Безносько, Ігор Івасишин та Маркіян Сениця, а також двоє рибалок із Виноградова Закарпатської області – Роман Погоріляк та Іван Баник, – розповів ZAXID.NET Роман Івасишин. – Нас поділили на пари і рахували по масі виловленої кожною парою риби. Ми з Василем посіли друге місце із 78 пар, двоє інших рибалок зі Львова виловили другого за величиною коропа. Відтак у загальному заліку українська команда перемогла, здобувши на одному етапі друге місце і на двох інших етапах – перше».
Турнірна таблиця чемпіонату світу з карпфішингу 2017 року
Окрім шістьох основних учасників команди, на чемпіонат такж поїхли двоє запасних рибалок, тренер, помічник тренера та голова делегації. Цьогоріч на чемпіонаті світу Україну представляв риболовний клуб «Кричевичі».
Друге місце посіла команда рибалок із Румунії, а французи опинились на третьому місці.
За словами Романа Івасишина, українські рибалки поїхали на чемпіонат за власний кошт.
«Наприклад, французьку команду профінансувала їхня федерація риболовного спорту сумою у 50 тис. євро. Британцям виділили 100 тис. євро. Ми витратили власні гроші. Сума доволі велика, але я не хочу її називати. Жодних призових на чемпіонаті не передбачено – ми привезли лише кубки і медалі. Тим не менше для нас дуже важливо, що ми змогли так гідно представити Україну», – додав Роман Івасишин.
Карпфішинг – це ловля коропа за допомогою спортивних снастей. Особливістю цього виду спорту є те, що виловлену рибу відпускають назад у водойму, а за потреби – лікують завдані їй травми.