Українська кухня – агресивна і цікава, тому поширилася, – Возняк

14:37, 13 березня 2013

Кухня не є лише індустрією, що дає поживу для тіла, але кухня також відображає наше світоглядне бачення, а тут є дотичні моральні та релігійні засади. Про це сьогодні, 13 березня, під час І Міжнародного форуму «Галицька кухня» сказав культуролог, політолог Тарас Возняк.

Також, за словами Тараса Возняка, кухня відображає ландшафт і клімат. За його словами, організатори, плануючи цю конференцію, задумались над тим, чи можлива розмова про кухню, яка виходитиме за рамки тільки рецептури. «Ми дійшли до думки, що наша робота повинна розпочинатися з осмислення кухні»,– додав він.

Тарас Возняк розповів, що європейську кухню поділили на середземноморську, північноєвропейську та кухню від Нормандії до Волгограду. Середземноморська кухня заснована на олії, морепродуктах і ця кухня є спадщиною Давньої Греції і Риму. «Звичайно, були запозичення поміж цими трьома дивізіонами», – сказав Тарас Возняк.

Він навів цікавий факт, що до 1930 року росіяни не їли сала, а почали лише після того, як пішли до радянської армії. «Тільки тоді сало увійшло у радянську кухню», – додав Тарас Возняк. На його думку, це є також впливом української кухні. «Вона (українська кухня – ред.) є достатньо агресивною, тобто цікавою, а якщо є цікавою, то поширюється на інші регіони», – сказав він.

Тарас Возняк розповів, що французи розрізняють такі види кухні: регіональну, національну та високу кухню, яка є достатньо інтернаціоналізована, але може мати національне обличчя. За його словами, регіональні кухні існували давно, національні ж кухні з’явилися пізніше. Тарас Возняк зазначив, що висока кухня – це мистецтво, яке розпочалося ще за французького короля Людовіка XVI.

«Зараз ми у Львові переходимо фастфудівську стадію нашої кухні. Потрібно започатковувати елементи високої кухні, хоча вони вже подекуди є», – додав він. Тарас Возняк зазначив, що під час форуму творитимуть міф галицької кухні.

Нагадаємо, сьогодні розпочався І міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє», що триватиме два дні. Під час відкриття декан історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Роман Шуст сказав, що у Львові планують відродити «Шкотську кав’ярню».

Додамо, сьогодні також відкрився Ярмарок галицьких продуктів.