Українська культура зараз існує виключно як культура меншин. Про це 16 березня в Українському Католицькому Університеті зазначив під час дискусії «Масова та елітарна культура - досвід України» відомий діяч культури, публіцист Микола Рябчук.
«Як і кожна меншина, вона має свій фольклор. Важко творити українську масову культуру в умовах культури меншин. Я трохи загострив тему меншин. У нас непогана ситуація: оскільки наша країна велика, отже – велика меншина, окрім того, вона географічно перебуває на певних землях - у Галичині, де українська культура функціонує цілісно, а також ми маємо хоч поганеньку, але державну політику щодо української культури. Я не вважаю, що української масової культури немає. Вона є. Її творять співчутливі бізнесмени, які організували конкурс «Коронація слова». Вони заохочують писати. Причому деякі тексти, які виходять завдяки цьому конкурсу, на порядок вищі від деяких, які виходять в Росії, але вони не можуть конкурувати. Яка може бути масова література при тиражі 2 тис. примірників?», - риторично зазначив Микола Рябчук.
«Формування цілісної культури відбудеться за формування середнього класу. Маю відчуття що він вже формується. Вважаю, що масова культура має шанси. Не треба очікувати чуда, що це станеться швидко. Це все відбуватиметься поступово. Ні українське селянство, ні українська олігархія не збудує масової культури. Так само було у Чеській і Словацькій республіках - спочатку вибудувався середній клас, тоді з’явилася масова література», - запевнив Микола Рябчук.