За 20 років незалежності українці переконалися, що кар'єра і майбутнє людини залежать від якісної освіти.
Роботодавці, приймаючи людину на роботу, в першу чергу дивляться на те, який ВНЗ вона закінчила. Саме тому так цінуються провідні українські виші – київський університет імені Тараса Шевченка, харківська Юридична академія імені Ярослава Мудрого, Львівський університет імені Івана Франка, не кажучи вже про такі зарубіжні «храми освіти» як Оксфорд, Кембридж чи Сорбонна.
На жаль, нинішні реалії полягають у тому, що заплатити за навчання в престижному виші може дуже невелика кількість українців. Одна з ключових проблем – відсутність рівного доступу до якісної освіти. Чи можна створити механізм, який забезпечить цей доступ кожному українцю? Як зробити освіту сучасною? Адже XXI століття – століття нових технологій – висуває до нього високі вимоги. У партії «Україна – Вперед!» знають, як це зробити.
«Українська система освіти має ґрунтуватися на трьох принципах: доступність, якість та відповідність вимогам сучасної економіки. Вона має давати не непотрібний диплом, а можливість гарантовано отримати високооплачуване робоче місце», – впевнена лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська. Презентація програми партії «Якісна освіта – високооплачувані робочі місця» відбулася в Національному лінгвістичному університеті 27 вересня.
«Я народилася в маленькому шахтарському містечку, але отримала чудову освіту. Я могла вчитися в будь-якому ВНЗ країни. У нинішніх дітей таких можливостей немає. Ми вчимо дітей в XXI старими методами. Щоб виростити цифрове покоління, недостатньо тільки ручки і лінійки. Українські діти повинні отримувати таку ж освіту, як і їхні однолітки в Лондоні і Вашингтоні», – впевнена лідер партії« Україна – Вперед!» Наталія Королевська.
За словами Королевської, жодна країна у світі не змогла реалізувати економічне диво без сучасної освіти. Саме тому план створення в Україні сучасної освіти є невід'ємною частиною програми партії «Україна – Вперед!». Для цього, на думку лідера партії, в першу чергу слід забезпечити доступ до високоякісної освіти кожній дитині, незалежно від того, яким є матеріальній стан її родини, а також від місця її проживання.
Як вважає Королевська, держава має надавати українцям сучасну освіту, яка забезпечить для молоді високооплачувані робочі місця. «Потрібно об'єднати в єдиний ланцюжок профільні середні школи, професійно-технічні навчальні заклади, університети, бізнес та виробництво. Навчати дітей спеціальностям вже на останньому етапі середньої школи, виділивши профільне навчання з 9-го класу. Також ми пропонуємо податкові стимули для підприємців, які надають робочі місця молодим людям», – повідомила Наталія Королевська.
Програма «Якісна освіта – високооплачувані робочі місця» визначає наступні ключові пріоритети:
- відтворення розвиненої мережі дошкільних закладів для того, щоб надати рівні життєві можливості всім дітям;
- створення сучасної середньої освіти, яка забезпечить українських дітей знаннями та вміннями, які необхідні для досягнення успіху в сучасному світі;
- освіта на рівні європейських країн і гарантоване володіння хоча б однією іноземною мовою для всіх українських студентів;
- гарантоване перше робоче місце за спеціальністю для випускників вишів і професійно-технічних закладів;
Під час презентації в актовому залі Національного лінгвістичного університету, ректор навчального закладу Роман Васько наголосив, що у нашій країні є прекрасні освітні традиції, а українці – завжди вважалися освіченою нацією. «Тому ми не можемо залишатися байдужими, коли в рейтингу освіти ООН Україна – на 85-му місці»», – зазначив четвертий номер передвиборчого списку партії на виборах у Раду. Роман Васько є керівником напрямку «Якісна освіта – високооплачувані робочі місця» в партії «Україна – Вперед!». Керівник одного з провідних вишів України знає про проблеми та завдання вітчизняних викладачів і студентів з власного досвіду.
За словами Романа Васька, який присвятив викладацькій справі 30 років свого життя, він пишається тим, що в одному з провідних вишів України – Національному лінгвістичному університеті – один з найвищих показників працевлаштування випускників.
Як зізнався представник першої п’ятірки списку партії, він ставить перед собою особисту мету підняти українську освіту до рівня кращих світових стандартів. Саме ці мотиви привели відомого діяча вищої школи до команди Наталії Королівської. В партії «Україна – Вперед!» він знайшов однодумців, готових працювати над втіленням програми реформ для України. «Моя особиста мета – підняти якість освіти в Україні на новий рівень. Саме тому я приєднався до партії «Україна – Вперед!». Разом з нашою командою ми підготували план дій, який дозволить реалізувати право кожного громадянина на доступну та якісну освіту», – підсумував в своєму виступі Роман Васько.