Українська сторона готова зустрічатися в Мінську тільки з підписантами угод, - МЗС

16:36, 30 січня 2015

Речник МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що члени тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України готові проводити зустріч у Мінську тільки з підписантами Мінського протоколу та меморандуму.

Про це він заявив коментуючи заяву Дениса Пушиліна про те, що переговори в Мінську скасовані через неучасть української сторони, передає Інтерфакс-Україна.

«Мені складно коментувати, з якою місією ці люди (Владислав Дейнего і Денис Пушілін, - ред.) перебували в Мінську», - сказав Перебийніс.

Речник МЗС України нагадав, що всім відома позиція тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України, підтверджена в її нещодавній заяві: в переговорах повинні брати участь тільки підписанти Мінських домовленостей.

«З боку України такі підписанти готові взяти участь у переговорах», - підкреслив речник МЗС і додав, що консультації про організацію Мінських переговорів тривають.

Нагадаємо, Мінський протокол підписали 5 вересня 2014 року учасники тристоронньої контактної групи: представник голови ОБСЄ з врегулювання в Україні Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

19 вересня 2014 року був укладений Мінський меморандум. Його підписали Хайді Тальявіні, Леонід Кучма, Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (ДНР) та Ігор Плотницький (ЛНР). Керівники самопроголошених ДНР та ЛНР після вересня посилали до Мінська для консультацій лише своїх представників.

29 січня з'явилася інформація про проведення в п'ятницю зустрічі тристоронньої контактної групи. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зазначила, що українська сторона готова до проведення цієї зустрічі і погоджує документ, який стосуватиметься виконання Мінських домовленостей, зокрема відводу військової техніки та озброєнь.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що Денис Пушілін заявив про скасування чергового раунду переговорів посилаючись при цьому на МЗС Білорусі.