Українська Вікіпедія оголосила протест проти законів "16 січня"

08:59, 21 січня 2014

Спільнота української Вікіпедії на знак протесту проти прийняття змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» оголосила щоденний 30-хвилинний страйк.

На сайті спільноти розміщено банера з написом «Вікіпедія проти цензури». Страйк полягатиме в тому, що з 21 січня з 16:00 до 16:30 за київським часом кожного дня буде відключатися україномовний розділ Вікіпедії для читачів з усього світу. «Це відключення - страйк на знак протесту проти прийнятого закону № 721-VII «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», який, в разі його впровадження, може серйозно нашкодити свободі та відкритості Інтернету, в тому числі Вікіпедії», – зазначається у повідомленні.

У заяві зазначається, що зважаючи на те, що Вікіпедія дотримується норм нейтральності, неупередженості та безсторонності, вона є поза політикою, не підтримує жодну партію чи ідеологію, окрім ідеї вільного накопичення, поширення та використання знань.

Додамо, що після прийняття цього закону Незалежна медіа-профспілка України заявила, що цим законом де-факто запроваджується цензура… і ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України. Адже у законі передбачено, зокрема, кримінальну відповідальність за наклеп та за «екстремістську» діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів.

Закон Колесніченка-Олійника також зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, які не зареєстровані як інформаційні агенції.

Раніше в Інституті медіа права заявляли, що цей «закон остаточно знищує залишки української демократії та встановлює жорсткий авторитарний режим в Україні. Ухвалення закону чітко показує, що влада планує провести у 2015 році жорсткі й брутальні вибори і ухвалює закони, для того щоб придушити протести і забезпечити збереження своєї влади».

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 січня президент України Янукович підписав закони, які Верховна Рада проголосувала 16 січня. Тоді депутати з провладних фракцій підняттям рук, без обговорення ухвалили 11 законів й одну постанову.

А 21 січня парламентська газета «Голос України» оприлюднила ці закони. Додамо, що закони набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто закони вступлять у силу 22 січня.