Заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан та державний секретар з фахових питань Міністерства землеробства та розвитку регіонів Угорської республіки Бенедек Фюлюп сьогодні, 25 жовтня, у Львівському державному аграрному університеті парафували проект міністерської угоди про співпрацю.
Підписанню передувало засідання українсько-угорської робочої групи. За словами Ю.Лузана, співпраця між двома країнами в аграрному секторі є досить тривалою, однак доволі розрізненою, не було концентрації зусиль саме на урядовому рівні. "Ми створюємо спільну робочу групу, щоб систематизувати нашу співпрацю і ефективніше її спрямувати", - прокоментував ZAXID.NET Ю.Лузан.
Ю.Лузан поінформував, що під час засідання робочої групи було досягнуто ряд домовленостей, які знайдуть відображення як у рамковій угоді, так і в профільних. "Перш за все, ми домовилися про офіційне співробітництво у сфері карантину рослин. Україна уже прийняла світові вимоги, але нам ще потрібно більш деталізувати, унормувати їх виконання. Також домовилися про працю над реєстрами сортів рослин, визнання селекційних досліджень. - прокоментував він. - Ми зможемо переймати досвід угорців щодо дослідження якості й безпечності харчових продуктів. Досягнуто домовленість про забезпечення племінною продукцією у галузі тваринництва. Наше тваринництво вимагає відновлення поголів’я, і це потрібно робити на якісно новій основі".
Бенедек Фюлюп повідомив: "Між нашими країнами є досвід кількасот років співпраці. Після настання незалежності в України, це має перейти на новий рівень. Співпраця зародилася ще 2-3 роки тому. Минулого року у Будапешті була зустріч і ми обговорювали угоду. Сьогодні її парафовано, і думаю, ближчим часом, наші міністри її підпишуть. Ми дуже задоволені рівнем ваших фахівців, та тим, що так швидко вдалося досягнути домовленостей".
Б. Фюлюп прокоментував ZAXID.NET: "Угорщина - член Євросоюзу, і всередині ЄС є певні правила, за якими розвиваються галузі господарства, в тому числі й питання фінансові. І якщо Угорщина хоче розвиватися, то має розвивати стосунки не лише із країнами-членами ЄС, але й і з іншими сусідами. Ми підтримує вступ України до СОТ, і вважаємо, що Україна у недалекому майбутньому стане членом ЄС. Тобто сьогоднішня співпраця дасть можливість ширшої співпраці у майбутньому, крім того, зв’язки з Україною можуть стати містком для налагодження співпраці з Росією, Азією".