Українські банкіри обіцяють, що гривня встоїть

22:48, 1 серпня 2011

Влада США реалізує намічений план щодо уникнення технічного дефолту, що захистить світовий валютний ринок від коливань, давши гривні змогу зберегти стабільність, вважають українські банкіри.

"У США буде максимально використано всі законодавчі лазівки, і останню дату голосування спробують відтягнути якнайдалі. Буде колосальна політична гра, сенс якої - хто більше виторгує. Але в результаті, максимально близько до дати Ч вони дійдуть якоїсь згоди", - прогнозує начальник казначейського управління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Антон Стадник.

За його оцінкою, проблему з держборгом США занадто перебільшено. "Долар займає значущу частину золотовалютних резервів усіх країн світу, проте на тлі тривалої інформаційної війни національні банки не почали масово продавати цю валюту", - додав він.

"Уже нині очевидно, що політичні сили США готові йти на компроміс, і процес його досягнення перебуває на завершальній стадії... Ми не чекаємо на суттєві коливання курсу гривня-долар цього тижня. Ринок продовжує працювати з досить вузьким спредом у тісному коридорі 7,995-8,002 грн/$1", - сказав начальник аналітичного відділу Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов.

"Вважаємо вкрай малоймовірним дефолт США за їхніми зобов'язаннями. Головним чином, тому що це матиме надзвичайно згубний вплив на всю світову економіку, враховуючи позицію долара США як основної резервної валюти, а також обсяг вкладень в американські держпапери", - зазначив начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль.

"Ніяких катастрофічних наслідків ні для світового фінансового сектора, ні для фінансового сектора України, як і передбачалося, не сталося. Всі побоювання населення України щодо дефолту в США виявилися безпідставними, зате дали їжу для обговорення країні, принаймні до 2 серпня", - наголосив заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Сергій Борисов.

Водночас президент Українського союзу промисловців і підприємців, радник президента України Анатолій Кінах вважає, що знайдене в США рішення – не привід розслаблятися для української влади, оскільки стан економіки країни значною мірою пов'язаний із ситуацією на зовнішніх ринках, а державний борг і рівень доларизації перебувають на високому рівні.

"США змогли відшукати компромісне рішення з метою недопущення дефолту країни, а отже, і дестабілізації всієї світової фінансової та економічної системи. Це, безумовно, позитивне рішення, але жодним чином не привід для України, яка має серйозні проблеми з держборгом, заспокоїтися", - зазначає він.