Українські державні шахти почали відключати від електропостачання

Зокрема, від електропостачання відключили шахти державного підприємства «Волиньвугілля»

16:15, 1 квітня 2019

Кілька державних вугледобувних підприємств з 1 квітня відключено від енергопостачання через відсутність договорів між ними та компаніями, які постачають електроенергію, повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За його інформацією, відключені шахти держпідприємств «Волиньвугілля» у Волинській області, «Лисичанськвугілля», «Первомайськвугілля» і «Мирноградвугілля» в Луганській області, а також шахти «Капітальна» та «Центральна» в Донецькій області.

Підприємства працюють в обмеженому режимі, електроенергія постачається лише для систем із відкачування води та систем провітрювання, тоді як видобуток вугілля на них призупинено, додав Волинець.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», відповідно до закону «Про ринок електроенергії», з 1 січня 2019 року впроваджено нові правила роботи на роздрібному ринку електроенергії. Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу (ОСР) і постачальників. Усі непобутові споживачі мали укласти нові договори на розподіл і постачання електроенергії. Низка держструктур і комунальних підприємств, зокрема й деякі водоканали, не змогли укласти нових угод та перейшли на споживання електроенергії від постачальника «останньої надії». Електрика у такого постачальника на 25-30% дорожча, ніж в інших постачальників. Максимальний період, протягом якого можна користуватися послугами постачальника «останньої надії», – 90 днів.

Оператори системи розподілу за законом «Про ринок електроенергії» зобов’язані відключити від енергопостачання споживачів, які не мають постачальника і втратили право перебувати на постачанні у постачальника «останньої надії».

При цьому незалежні постачальники відмовляються укладати договори з держшахтами у зв'язку з їх низьким рівнем оплати за електроенергію – не більше ніж 20%. За даними Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), борг вугільних держшахт за електроенергію за три місяці поточного року сягнув 580 млн грн.

Управління державними вугледобувними підприємствами здійснює Міністерство енергетики та вугільної промисловості.