Українські готелі зобов'яжуть встановлювати контейнери для роздільного сортування сміття

У Львові половина з понад сотні таких закладів уже розділяють непотріб

17:51, 29 серпня 2019

Цього вівторка, 27 серпня, заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook оприлюднив нові державні будівельні норми щодо облаштування у готелях систем для роздільного сортування сміття. Правила стосуються закладів, які ще будуть проектувати, а також тих, де провели реконструкцію.

«Ми хочемо забрати сміттєпроводи, що давніше були обов'язковими, й передбачити окреме приміщення, в якому буде встановлена сучасна система збирання непотребу. Ця корисна ініціатива сприятиме зменшенню шкідливого впливу на середовище та навчатиме культурі поводження із відходами. Маємо відходити від радянських практик збирання сміття», – пояснив посадовець.

Тим часом львівські готелі й хостели вже роками розділяють непотріб у різні контейнери. Спеціальні кімнатки з окремими коробками для пластику, скла й паперу є на кожному з шести поверхів готелю «Premier Hotel Dnister», що на вулиці Яна Матейка, 6. Відтак їхній вміст відправляють у більші баки, по які щотижня приїжджає перевізник.

«На кожного гостя ми маємо мінімум по дві пляшки мінеральної води, кілька ємностей для шампунів тощо. Компанія «Чисте довкілля» забирає сміття, переробляє його, а потім ми отримуємо із вторсировини папір і ручки, які пропонуємо учасникам конференцій, що відбуваються в готелі», - розповідає заступниця генерального директора «Premier Hotel Dnister» Олександра Гагаріна.

Місяць тому роздільні контейнери стояли і в номерах та на кухні «Old City Hostel», що розташований на вулиці Памви Беринди, 3. Тепер же працівники збирають відходи у загальні смітники.

«Коли ми ввечері після зміни виносили сміття, то бачили, що немає сенсу розкладати його по різних коробках. Все тому, що все воно їде на одне сміттєзвалище», – каже менеджерка Софія Вовчаста.

За словами заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, відходи сортує половина з понад сотні готелів і хостелів міста. Проте вони мають окремо укладати угоди з перевізниками, а не скидати сміття в контейнери на вулицях.

«Загальні баки не для них, угоди з вивезення сміття з компаніями-перевізниками підписали мешканці. Керівництво готелів та хостелів узгоджують вивіз відходів, адже є визначені години прибирання й харчування в цих закладах», – зазначив він.

Додамо, що контролюватимуть дотримання нових державних будівельних норм, які стосуються сортування сміття в готелях, у три етапи: спочатку до проектування совісно має поставитись архітектор, опісля його план має перевірити спеціальна комісія, відтак ДАБІ, яка і вирішить, чи давати дозвіл на будівництво. Нові правила набудуть чинності 1 жовтня.