Українські хакери викрали з сервера Міноборони РФ дані про об'єми військових контрактів Росії

На закупівлю нового озброєння Міноборони РФ планувало у 2015 році витратити більше половини всього бюджету країни.

17:33, 15 липня 2016

Українським хакерам вдалося зламали сервери департаменту із забезпечення державного оборонного замовлення Міністерства оборони Російської Федерації.

В результаті зламу, представники хакерських груп Falcons Flame, Trinity, «Рух-8» і «КіберХунта» отримали дані, які містять документи оборонних контрактів з термінами виконання до кінця 2015 року.

Викрадену інформацію передали для аналізу волонтерам-розвідникам міжнародного співтовариства InformNapalm

Після обробки цих документів волонтери представили їх у вигляді таблиці, де відображена інформація про виконавців контрактів, їх ІПН, терміни, короткий опис, а також сума вартості контрактів.

Як з’ясувалось, оборонний бюджет РФ у 2014 році становив понад 2,5 трлн рублів, а у 2015 р. – 3,078 трлн рублів. На закупівлю нового озброєння Міноборони РФ планувало у 2015 році витратити більше половини всього бюджету, тобто близько 1,74 трлн. Зазначається також, що передані для аналізу документи розкривають лише малу частину оборонного бюджету за частиною закупівлі нового озброєння, але і вони є досить інформативними.

Загальна сума контрактів – 81,111,022,793.66 рублів. При цьому найбільшу суму контракту – 45,000,000,000.00 рублів, – уклали з ВАТ «БСП» на виконання будівельно-монтажних робіт (БМР). Припускають, що даний контракт уклали для будівництва Національного центру управління обороною.

Найбільшу кількість контрактів Міноборони РФ підписало з ВАТ «Ремдизель» – 51 контракт, а лідером за контрактами є ВАТ «БСП», загальна сума яких 52,751,642,560.59 рублів. Основна діяльність за контрактами: виконання будівельно-монтажних робіт.

Волонтери також оприлюднили контракти на закупівлю нового озброєння, техніки та компонентів для озброєння.

Нагадаємо, у квітні українські хакери зламали один з найпопулярніших пропагандистських сайтів терористів «ДНР» і «ЛНР»