«Об'єднання українських художників у Римі» відкрило виставку 5 своїх митців у львівському Національному музеї ім. А. Шептицького.
Вічне місто над Тибром ще з часів імперії вабило до себе художників. Різні народи творили у Римі, а поміж ними і українці. Ті автори, які емігрували уже за часів незалежності України, працюють у Римі не як заробітчани, а саме як митці.
«Біля самого синього моря моя майстерня, до води йти 10-15 хвилин. Пішов, скупався, позагоряв, прийшов, знов клепаєш собі дерево, ріжеш, твориш скульптуру чи якесь замовлення виконуєш», ― так про свою творчість у Римі розповідає скульптор-реставратор Микола Швець.
Микола Швець в Італії та Україні реставрує старовинні церкви, а ще різьбить пластику, сакральну серію привіз до нас.
Поруч полотна Володимира Луцика, який має свій впізнаваний почерк.
«Майже паралельно відкрилися дві виставки у Львові. Моя персональна у галереї «Гері Боумена». А у Нацмузеї я представив 6 робіт, об'єднані у серію за кольором», ― повідомив Володимир Луцик.
Олег Колотай презентує у нас філософський погляд на історичні постаті.
Тим часом Лілію Баб'як називають поетом у живописі. Її італійські пейзажі у м'яких тонах мають особливий шарм.
Ще одна авторка ― Лариса Іськів ― художниця ткацтва, демонструє гобелени у техніці аплікації.
Ці п'ятеро митців належать до «Об'єднання українських художників у Римі». Разом і окремо часто виставляються в Італії, водночас зберігають стиль львівської школи.
«Наша закваска замішана тут, на рідній землі і вона допомагає нам всюди вижити і не розчинитися в морі інших народів», ― вважає Лариса Іськів.
«Наша львівська мистецька школа настільки готує високопрофесійних художників, що не залежно від того, де вони є: чи в Канаді, чи в Америці, чи в Італії, вони творчо працюють і зберігають оці традиції і поширюють рекламу нашій академії», ― додала доктор мистецтвознавства Галина Стельмащук.