Українські банки переживають доволі складний період сьогодні. Однак у перспективі 5-10 років слід очікувати розвитку банківської сфери. Найближчим часом фінансову сферу чекає консолідація: проблемні банки скуповуватимуть українські та російські інвестори.
Про це розповів партнер українського офісу консалтингової компанії McKinsey & Company Жорж Массуд, в інтерв'ю Forbes.ua.
"Зараз дуже багато банків виставлено на продаж. Звичайно, в основному європейські. Ціни на ці банки - в рази нижчі докризових. Зараз саме час для консолідації, чим активно користуються деякі місцеві гравці. Я думаю, в найближчі рік-два ми можемо почути про банківських угодах за участю місцевих і російських інвесторів", - розповів фінансист.
Він не уточнив, які саме банки виставлені на продаж, але зауважив, що йдеться про "декілька угод, десятки продажів ми не побачимо".
Жорж Массуд пояснив, що консолідація зробить український банківський сектор надійнішим і в перспективі варто очікувати розвитку фінансової сфери.
За його словами, обсяги іпотечного кредитування в Україні залишаються невеликими, порівняно з ВВП. Споживче кредитування могло б рости значно швидше. Також слід очікувати "буму" кредитних карток. Массуд зауважив, що кожен американець у середньому володіє шістьма кредитними картами, турок – трьома, а українець - менше ніж однієї.
"Багато українських банків навіть не випускають кредитних карт. Я впевнений, що в довгостроковій перспективі український банківський сектор буде стрімко рости. Це питання 5-10 років", - вважає фінансист.
Массуд пояснив, що ринок розвиватиметься попри негативні тенденції, які існують зараз.
"Звичайно, якщо оцінювати ситуацію в короткостроковій перспективі, то справи у банків йдуть не дуже добре. Частка проблемних кредитів, на думку аналітиків рейтингових агентств, становить 30-40%. Можлива девальвація гривні. Є також проблема ліквідності. Тому сьогодні український банківський сектор важко назвати привабливим в короткостроковій перспективі. Крім того, багато хто вважає цей ринок перенасиченим - з точки зору кількості банків та конкуренції між ними за грошові ресурси", - пояснив партнер McKinsey & Company.
Додамо, станом на9 місяців минулого року кількість збиткових банків України у порівнянні з І півріччям збільшилася на 3 банки – до 22 банків.