Чільні представники української кіноспільноти скерували відкритого листа на ім'я прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра культури України Євгена Нищука з вимогою призначити генеральним директором Центру Довженка теперішнього заступника директора - Директора кіноархіву Івана Козленка та провести радикальні реформи в Центрі, викладені в його концепції розвитку. Цей лист, під яким наразі зібрано підписи таких знаних кінематографістів як Роман Балаян, Сергій Лозниця, Сергій Тримбач, Андрій Халпахчі, Денис Іванов та інші, є реакцією кінематографістів на заяву Івана Козленка про намір залишити посаду в Центрі Довженка через призупинення конкурсу на посаду генерального директора, оголошеного Мінкультом в червні цього року, та зменшення на третину фінансування Центру, запроваджене в липні. Про це повідомили у Центрі Довженка.
“На прикладі Центру Довженка ми спостерігаємо типову для сучасної України кризу управлінської компетентності. Конкурс на заміщення посади генерального директора Центру на вимогу трудового колективу та представників кіноспільноти Міністерством культури України обіцяло розпочати в березні поточного року, реально розпочало в червні, й призупинило в середині вересня з юридичних причин, що унаочнюють некомпетентність працівників Міністерства, які готували проведення конкурсу. Процес призначення нового керівника Центру Довженка безрезультатно тривав більше семи місяців, після чого був заблокований остаточно! Подальше зволікання з призначенням генерального директора Центру Довженка демонструє зневагу держави та її керівництва до питання збереження національної спадщини, особливо актуального тепер, в період становлення нової української політичної нації”, - йдеться у листі.
Нагадаємо, що на вимогу загальних зборів колективу Центру Довженка, що пройшли в березні 2014 року, провести відкритий конкурс на посаду генерального директора, яка містилася в відкритому листі на ім'я тодішнього в.о. Президента України О.Турчинова, Мінкульт оголосив конкурс 26 червня. Після подачі документів претендентами, в серпні за результатами першого туру експертна комісія визначила двох претендентів, які проходили до другого туру, що мав бути проведений включно з захистом проектів в середині вересня. Як стало відомо згодом, конкурс був скасований відповідно до ухвали суду про незаконність його проведення, винесеної за позовом чинного в.о. генерального директора Центру Вероніки Федорчук.
“Хотіли би зауважити, що концепція національної безпеки, окрім воєнної, має включати також екологічну, економічну і культурну складові. Саме тому провідні європейські держави приділяють неабияку увагу кіноархівам. Міжнародний статус Французької сінематеки, Барселонської фільмотеки, Чеського кіноархіву є наслідком грамотної культурної політики європейських держав. Найпотужніші та найавторитетніші сучасні європейські кіноінституції British Film Institute (Велика Британія), EYE Film Institute (Нідерланди), Svenska Filminstitutet (Швеція) постали саме на базі національних кіноархівів”, - наголошують кінематографісти.