Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на інформацію оператора системи передачі електроенергії «Укренерго».
У компанії нагадали, що відповідно до закону «Про ринок електроенергії» «Укренерго» зобов'язане надавати недискримінаційний доступ до міждержавних електричних мереж.
За інформацією «Інтерфакс-Україна», 1 жовтня імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі». Ця компанія в 2019 році уклала кілька контрактів на постачання газу «Дніпроазоту», який входить до групи «Приват» Ігоря Коломйоського, а в серпні-вересні цього року брала участь в торгах на поставку електроенергії для об’єктів «Прикарпаттяобленерго» братів Суркісів.
Імпорт російської електроенергії в Україну став можливим після того, як Верховна Рада України 18 вересня схвалила правку народного депутата від «Слуги народу» Андрія Геруса до закону України «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Герус пояснив необхідність своєї правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку України, що може привести до зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів. При цьому цю правку Герус проштовхнув у закон, який стосувався ядерної енергії, а, отже, вона не мала стосунки до основної тематики цього закону.
Комерційний імпорт електроенергії в Україну з Росії востаннє здійснювався в 2015 році за укладеним між «Укрінтеренерго» і російським «Інтер РАО» договором для подальшої її передачі в окупований Крим. Контракт діяв упродовж 2015 року, надалі його не продовжували.
Україна в 2014 році імпортувала 178 млн кВт-год електроенергії з Росії, в 2015 році – 2 млрд 295,9 млн кВт-год. В останні роки комерційний імпорт електроенергії з Росії в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою енергосистеми України з енергосистемами суміжних країн.