Українські кондитери переорієнтувалися з Росії на арабські країни

Українські кондитери небагато втрачають від російських заборон

13:26, 19 лютого 2015

Українські виробники кондитерських виробів скоротили експорт своєї продукції до Російської Федерації за підсумками 2014 року на 67% – до $159,7 млн.

«Традиційним зарубіжним ринком збуту вітчизняних солодощів була РФ. Туди надходило близько 45% щорічного українського експорту кондитерських виробів. Після російської заборони на ввіз української кондитерської продукції у вересні 2014 року наш експорт туди впав на 67% порівняно з 2013», – повідомив президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк в коментарі

«Інтерфакс-Україна».

За його даними, Україна в натуральному вираженні скоротила експорт продукції до РФ в 2,8 раза – до 61,8 тис. тонн.

При цьому експерт додав, що українські виробники активно здійснюють освоєння ринків арабських країн. За підсумками минулого року постачання продукції до Іраку виросли втричі.

«Ринки країн Близького Сходу є перспективними для української продукції. Ми бачимо можливість мінімізувати втрати вітчизняних виробників солодощів від російської заборони на ввезення в розширенні поставок туди до арабських країн», – зазначив Балдинюк.

У зв'язку з лібералізацією торгівлі України з ЄС підприємства галузі в 2014 році дещо збільшили свої поставки до Латвії, Польщі, Німеччини та Естонії.

За підсумками 2014 року виробництво кондитерських виробів скоротилося на 21,8% - до 710,8 тис. тонн, експорт загалом – на 30,1%, 284,8 тис. тонн, імпорт – на 24,1%, до 69,2 тис. тонн.

«Ще одним аспектом, який суттєво вплинув на зниження виробництва українських солодощів у минулому році, стало захоплення терористичними організаціями населених пунктів Донецької і Луганської областей», – повідомив президент «Укркондпрому».

За його даними, в попередні роки в зоні проведення АТО вироблялося до 180 тис. тонн кондитерської продукції щорічно. За даними Державної служби статистики України, у 2014 році виробництво у Донецькій і Луганській областях впало втричі.