З’явилась інформація про чотирьох поранених українських військових моряків, яких захопила Росія у Керченській протоці в неділю, 25 листопада, повідомив «Український мілітарний портал» з посиланням на російські ЗМІ.
У лікувальних закладах окупованого Криму нібито перебувають:
- Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка);
- Сорока Василь Вікторович ( 11 квітня 1991 року народження, Одеса);
- Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року народження, Одеса).
Водночас LB.ua інформує, що один з тих, хто потрапив у полон, - командир малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» Богдан Небилиця. Він був серед тих курсантів Академії ВМС ім. Нахімова у Севастополі, які відмовилися присягнути РФ і співали гімн України, коли російські військові спускали з флагштока український прапор і піднімали свій.
Богдан Небелиця
Небилиця разом з іншими курсантами, які не перейшли на службу Росії, закінчував своє навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії. З 2016 року він отримав диплом і призначення командиром «Нікополя».
«Українська правда» пише, що у соцмережі Facеbook зареєстровані профілі людей з іменами Андрій Ейдер та Андрій Артеменко. Обидва вказують, що живуть в Одесі, публікують фото у військовій формі та на фоні військових кораблів. Артеменко також пише, що працює у Військово-морських силах України.
Андрій Артеменко
Андрій Ейдер
При цьому інформації про інших українських військових моряків, котрі потрапили у полон, а також про точну їх кількість наразі немає.
Раніше стало відомо, що в лікарні окупованої керчі перебувають троє українських моряків з легкими пораненнями, їхній стан стабільний, а інших захоплених моряків допитують слідчі. Крім того, представник президента України в Криму Борис Бабін повідомив, що кількох українських моряків доставили до Москви. Разом з тим, скількох моряків допитують слідчі, а скількох доставили в Москву не повідомляється.
Українська сторона раніше заявляла, що після атаки російськими силовиками трьох українських кораблів зникли 23 моряки, зв’язок з ними відсутній, а їхня доля невідома. Однак українське Міністерство оборони досі ніякої інформації з цього приводу не оприлюднило.
Після цього акту російської агресії влада вирішила запровадити в Україні воєнний стан. Детальніше про те, що означає запровадження воєнного стану, читайте у нашому матеріалі.