Оприлюднивши відомості про причетність Пола Манафорта - глави виборчої кампанії кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа - до чорної бухгалтерії Партії регіонів, українські політики вперше зважилися втрутитися у вибори в США, нехай і побічно. Про це пише Financial Times.
«Президентство Трампа може змінити проукраїнський порядок денний у зовнішній політиці США. Важливо було показати не тільки аспект корупції, але і те, що Трамп - проросійський кандидат, який може порушити геополітичну рівновагу в світі», - говорить народний депутат Сергій Лещенко.
За його словами, сьогодні більшість українських політиків «на стороні Гілларі Клінтон».
«Якщо кандидат-республіканець програє в листопаді, деякі спостерігачі припускають, що дії Києва відіграли в цьому принаймні невелику роль», - йдеться в статті.
Нагадаємо, на підставі даних з чорної бухгалтерії Партії регіонів Національне антикорупційне бюро звинувачує Манафорта в тому, що він отримав з каси регіоналів $12,7 млн з 2007 по 2012 роки. Манафорт заперечує отримання цих грошей.
Нагадаємо, The New York Times опублікувала статтю про корупційні зв’язки Пола Манафорта, партії екс-президента України Віктора Януковича і російського бізнесмена Олега Дерипаски. Автори статті наводять дані Національного антикорупційного бюро України, з яких випливає, що ім’я Манафорта 22 рази фігурує у «тіньовій бухгалтерії» Партії регіонів. Сам Манафорт заперечує цю інформацію.
Пізніше у НАБУ повідомили, що відповідно до записів у «чорній бухгалтерії» Партії регіонів, починаючи з 20 листопада 2007 року на витрати, пов'язані з Полом Манафортом було виділено понад $12,7 млн.
Останній запис, пов'язаний з ім'ям Манафорта датується 5 жовтня 2012 року.
Як відомо, вибори президента США відбудуться 8 листопада.