Українські поляки створили свою політичну партію

13:54, 10 жовтня 2014

В Україні зареєстровано першу польську політичну партію, членами якої є поляки, котрі живуть в Україні. Про це повідомив засновник і голова «Політичної партії Солідарність» Станіслав Костецький, повідомляє польсикй телеканал TVN 24.

«Ми керувалися бажанням мати політичне представництво нашої національної групи - поляків в Україні, в той же час ми представляємо інтереси інших національних меншин у цій країні», – заявив Костецький.

За інформацією Мінюсту, партія зареєстрована 6 жовтня 2014 року.

Установчий з'їзд польської партії в Україні відбувся ще у вересні 2011 року. Щоб зареєструватися, ця група повинна була зібрати 10 тис. підписів людей, які підтримують її створення. Такі підписи були зібрані переважно в Київській області та інших регіонах.

За словами засновника партії, в цьому році вже занадто пізно приймати участь у парламентських виборах, однак він запевнив, що меншість має намір спробувати отримати довіру людей на місцевих виборах.

«У жовтні наступного року відбудуться місцеві вибори. Вони стануть для нас першим важливим випробуванням», – наголосив він.

Костецький розповів, що діяльність партії поки що фінансують виключно її засновники, однак в майбутньому партія розраховує і на внески її членів.

«Не звертаємося за допомогою до Польщі, тому що знаємо, що політична партія, яка буде просити про допомогу навіть настільки дружню нам країну, якою є Польща, не буде виглядати серйозно щодо власної держави, держави, в якій функціонує. Тому ми зробимо все самостійно», – зазначив Костецький.

За інформацією польської дипломатії, в Україні діє понад 250 польських організацій. У центрі і на сході країни вони частіше всього об'єднуються навколо Спілки поляків в Україні, на заході - навколо Федерації польських організацій в Україні. Загалом польська меншина в Україні налічує близько понад 140 тис. осіб.

Додамо, що поки поляки намагаються пробитися в українську владу шляхом реєстрації своєї партії, то закарпатські угорці подають проти України позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) і таким чином виборюють право мати свого представника у Верховній Раді.