Українські сиротинці відвідають відомі письменники

15:10, 26 листопада 2008

30 вересня стартував Всеукраїнський благодійний проект "З книгою — до дітей!", мета якого залучити до читання щонайбільше дітей з дитбудинків, інтернатів, установ соціальної адаптації. Про це 26 листопада на прес-конференції зазначив голова МХО "Витанія", координатор проекту Тарас Яценко.

За його словами, благодійний проект триватиме щонайменше 12 місяців, його організатори - міжнародний благодійний фонд "Україна 3000", видавництво "Грані-Т", благодійний фонд "Товариство "Приятелі дітей" та МХО "Витанія" - за підтримки партнерів та відомих діячів культури, спорту й шоу-бізнесу - систематично й регулярно популяризуватимуть книгу та читання серед дітей в установах, де є працівники, що працюватимуть з дітьми та підтримуватимуть їхнє бажання читати. "Щомісяця ми залучаємо до проекту сиротинці з двох областей. Ми не привозимо літературу туди, де книги і журнали припадатимуть пилом. Проект передбачає кілька кроків, в тому числі - визначення дітьми в установі найкращої книги. Діти визначають книжки, які їм сподобалися найбільше, щоб у подальшому улюблені автори дітей змогли відвідати ці сиротинці", - запевнив Тарас Яценко.

"Наша мета - формувати, поповнювати, знайомити з українською книгою дітей і молодь із найбільш соціально незахищених категорій (вихованці сиротинців, інтернатів, дитячих будинків сімейного типу, колонії для неповнолітніх), а також організатори проекту створюватимуть дитячі бібліотеки і поповнюватимуть їх бібліотечні фонди у дитячих закладах в різних областях України, сприяючи таким чином інтелектуальному й духовному розвитку дітей", - зазначила PR-директор видавництва "Грані-Т" Ніна Герасименко.

За її словами, організатори спільно з партнерами проекту провели моніторинг дитячих установ у різних областях України та визначили перелік найбільш потребуючих дитячих установ. Спільно з керівництвом цих установ та фахівцями бібліотечної справи, організатори визначають кількість дитячої літератури, необхідну для повноцінного функціонування бібліотеки у кожному закладі. "Рівень читаючих дітей катастрофічно падає. Навіть діти з сімей інтелігенції втрачають інтерес до читання. А книга - це інтелект, уява, інвестиція в майбутнє. Про інтелект треба дбати разом, щоб не виросло, грубо кажучи, покоління, яке випаде з контексту культурного життя", - додала Ніна Герасименко.