Українські стартапери розробили власну модель 3D-принтера

Новий продукт запустять у виробництво восени 2015, а коштуватиме він менше $1000

19:31, 17 квітня 2015

Український стартап Kwambio створив власний 3D-принтер. UNIQUE One планують запустити у масове виробництво тільки восени 2015, однак вже зараз розробники обіцяють, що він буде значно дешевшим за іноземні аналоги та складатиме їм гідну конкуренцію, повідомляє AIN.UA.

UNIQUE One друкує зі швидкістю 300 мм в секунду - приблизно в п'ять разів швидше моделей-конкурентів. Важливою перевагою українського 3D-принтера є його вартість, пояснюють розробники.

«Наша принципова позиція: зробити крутий принтер, який буде коштувати менше $ 1000 – умовно, не дорожче айфона», - пояснили в компанії.

Принтер має закритий корпус. Він оснащений 3D-інтерфейсом, і спостерігати за процесом друку можна, дивлячись на голограму, а не заглядаючи всередину.

Користувач вибирає предмет, налаштовує його за допомогою пари кліків: рухаючи повзунки, змінюючи форму, фактуру і розмір предмета (також можна нанести на предмет будь-який текст), а потім натискає кнопку «друкувати».

Площа для друку досить велика - за допомогою UNIQUE ONE можна друкувати великі предмети. При цьому, UNIQUE One не почне друкувати, якщо матеріалу недостатньо - він оснащений автокалібровкою і картриджами зі спеціальним чіпами, що дозволяє визначати, скільки залишилося матеріалу для друку.

Поки що українці представили робочий прототип свого принтера. Надалі його планують удосконалити, а потім налагодити серійне виробництво - швидше за все, до осені 2015 року.

«Ми створили свій принтер, щоб показати, як просто це може бути. Сподіваємося, в майбутньому й інші виробники візьмуть із нас приклад у створенні максимально простих 3D-принтерів, якими зможе користуватися кожен. З підтримкою надсилання через Wi-Fi, відсутністю скачування файлів і мінімальною кількістю налаштувань», - пояснив AIN.UA засновник проекту Володимир Усов.

Kwambio займається розробкою платформи для створення унікальних продуктів на 3D- принтері. Платформу для обміну та кастомізації 3D-моделей стартап анонсував ще в минулому році. Запустити її у відкритий доступ планували до кінця 2014 року, проте реліз перенесли на літо 2015-го.

Засновником Kwambio є одесит Володимир Усов, співвласник цифрового видавництва Gutenbergz. Минулого року на міжнародній конференції інтернет-технологій та новацій IDCEE його платформу Kwambio для створення унікальних продуктів на 3D-принтері визнали найкращою на конкурсі стартапів і вручили приз у € 15 000