В НАТО вважають, що проект тривимірного міношукача, який спільно розробляється науковцями України та Норвегії, в разі успіху стане проривом в науці, що дозволить допомогти вирішити питання розмінування по всьому світу. Про це в інтерв’ю УНІАН заявила старший радник програми Деніз Бетен.
Як відомо, завданням проекту, який втілюється за підтримки НАТО, є розробка унікального ручного легкого міношукача, який у будь-якому ґрунті на глибині 50 см зможе встановити місце залягання не тільки металевої, але й пластикової міни та вивести на монітор її зображення у трьох вимірах. Аналогів цьому у світі ще не існує.
«Цей проект має реальний потенціал у питанні вирішення ручного міношукача. Це дуже важливо. Це справжня інноваційна технологія, яка є проривною, особливо у сфері чутливості, яка є дуже високою і може знайти пластик. Також буде зображення вибухового пристрою, що дуже важливо. Міни - це проблема у всьому світі, а тому це буде глобально», – переконана Деніз Бетен.
При цьому вона зауважила, що нова технологія надає нові можливості і урядам країн у сфері розмінування. Предствник альянсу висловила сподівання, що проект буде завершений успішно.
За словами Бетен, по завершенню реалізації проекту права інтелектуальної власності будуть належати Україні та Норвегії, і «вони зареєструють патент».
«НАТО не буде претендувати на будь-які зиски з цього. Україна та Норвегія розділять успіх та прибутки», – додала представниця НАТО.
Бетен вказала, що під час презентації науковці зазначили, що даний проект «покращить можливості країн НАТО та країн партнерів, тобто глобально, реагувати на дуже складні питання розмінування не тільки у мирний час, але й під час конфлікту».